Nie ścinał włosów OD 80 LAT! Zobacz, jak teraz wygląda!

Sędziwy mieszkaniec Wietnamu od około 80 lat nie ścinał włosów i zapuścił pukle o długości sięgającej ponad pięć metrów! Niezwykłą historię mężczyzny opisał Reuters.

Nie ścinał włosów od 12 roku życia

92-letni Nguyen Van Chien z Wietnamu nie ścinał włosów odkąd skończył 12 lat. Kiedy chodził do szkoły miał gęste i czarne włosy. Pewnego dnia, będąc nastoletnim chłopcem, Nguyen stwierdził, że musi pozostawić „nietykalne” to, z czym się urodził. Mężczyzna uważa bowiem, że ​​jego włosy są bezpośrednio związane z jego długością życia.

„Jeśli obetnę włosy, umrę. Nie zmieniam niczego w mojej fryzurze, nawet jej nie czeszę” – powiedział.

Starzec dba o swoje włosy, zakrywając je jedynie chustą, utrzymując je w czystości i zdrowiu. Mężczyzna jest przekonany, że zapuszczanie włosów to jego powołanie.

Czytaj też: Kourtney Kardashian obcięła synkowi włosy! W końcu przypomina chłopca?

włosów
Reuters

„Wierzę, że zostałem wybrany przez boską moc. Dała mi ten dar” – powiedział Chien, który wierzy w istnienie dziewięciu magicznych mocy i oddaje cześć siedmiu bogom.

Młodszy syn pomaga Chienowi zadbać o włosy. 62-letni Luom jest przekonany, że włosy jego ojca są święte i nie można ich ścinać.

Wcześniej informowano o mieszkańcu Chin, który nie strzygł się od ponad 50 lat i ma obecnie 5,5-metrowe włosy. Mężczyzna jest przekonany, że jest to dobre dla jego zdrowia i co najmniej dwa razy w miesiącu idzie do fryzjera, gdzie kilku pracowników myje i czesze jego włosy.

Źródło: Reuters

Zdjęcia: Pixabay, Reuters

Komentarze

Komentarze