Nie uwierzycie, co MOŻNA WYCZYTAĆ Z OCZU! Sami byliśmy zaskoczeni…

Z ruchu gałek ocznych można wywnioskować, czy to, co czuje do ciebie partner to piękna, romantyczna miłość, czy po prostu pożądanie. Zatem czas zamienić głębokie dyskusje i rozmyślania na głębokie spojrzenie sobie w oczy…

W doświadczeniu przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu w Chicago, wzięli udział chętni z Uniwersytetu znajdującego się w stolicy Szwajcarii. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zostali poproszeni o przyjrzenie się zdjęciom, na których widoczne były dwie osoby.

Ankietowani musieli odpowiedzieć, czy uważają że pary na fotografiach są w związku lub coś do siebie czują. Następnie pokazano uczestnikom czarno-białe zdjęcia przystojnych, atrakcyjnych osób przeciwnej płci.

Każdy model lub modelka na zdjęciu patrzył/-a prosto w obiektyw. Za każdym razem, kiedy badany zobaczył dane zdjęcie, musiał stwierdzić jak najszybciej mógł czy przedstawiona osoba czuje do niego romantyczną miłość czy seksualne pożądanie. Jak się okazało, uczestnicy odpowiadali bardzo szybko i zazwyczaj bez wahania.

Czytaj też: Ma największe OCZY na ŚWIECIE! Jej TWARZ wzbudza SENSACJĘ

Po takiej obserwacji naukowcy stwierdzili, że ludzki umysł potrafi odróżnić bez problemu te dwa uczucia. Jednak skąd pewność, że ankietowani nie kłamali? W ramach badania naukowcy śledzili ruchy gałek ocznych każdego uczestnika i odkryli, że kiedy dana osoba mówiła o pożądaniu, jej wzrok błądził od twarzy modela do reszty ciała. Kiedy „zgłaszała” miłość – jej wzrok skupiał się na twarzy.

Specjalista neurologii, Stephanie Cacioppo stwierdziła, że mimo iż obecnie posiadamy naprawdę niewiele informacji na temat procesów związanych z uczuciem miłości, to jednak wskazane tendencje prowadzą do wyodrębnienia pierwszych wskazówek dotyczących odruchowych procesów, jak np. szybkie spojrzenie.

Okazuje się, że mogą one pomóc w odróżnieniu różnych uczuć, począwszy od miłości, kończąc na pożądaniu wobec innych. Chociaż samo badanie nie zmieni zbyt wiele w nawykach randkujących osób, wyniki mogą pomóc psychologom, doradcom i parom, które potrzebują pomocy w rozwinięciu lepszych metod badania relacji w związku. Na przykład w udoskonaleniu miarodajnych wskaźników mogących doświadczalnie wykazać, czy ktoś jest zaangażowany w związek czy nie.

Źródło: Psychological Science/University of Chicago

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze