Dziecko i Figura

Główna

Nie wyrzucaj TYCH RZECZY do kosza! Możesz je sprzedać i nieźle ZAROBIĆ!

nie wyrzucaj tych rzeczy, stare przedmioty, jak zarobić

Każdy z nas ma w domu stare przedmioty takie jak meble, zegarki, porcelanę czy elementy dekoracyjne. Zdarza się, że wyrzucamy je na śmietnik, nie mając nawet pojęcia, że sprzedając je możemy uzyskać niezły zastrzyk gotówki. Wiele z tych przedmiotów to prawdziwe unikaty!

Dlaczego nie warto wyrzucać starych przedmiotów, mówi Beata Bochińska, historyczka designu i sztuki, a zarazem kolekcjonerka, była prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Część rzeczy po latach zalegania w domowych magazynach może się okazać rarytasami. Te pochodzące z lat 60 i 70 osiągają wysokie ceny. Zdarza się, że wyceny niektórych wzrosły nawet o… tysiąc procent! Nie tylko dlatego, że są zrobione z z dobrych materiałów czy ręcznie zdobione, ale przede wszystkim dlatego, że były świetnie zaprojektowane. Czasami wydaje nam się, że nie znajdą nabywców, bo dla nas to tylko relikty PRL-u. Tymczasem te relikty, np. szkło czy meble, mają wielu amatorów, którzy doceniają przede wszystkim ich dobry design. Jeśli mamy takie eksponaty w domu, warto je zatrzymać, może będą początkiem kolekcji unikatów?

Gdzie możesz sprzedać stare meble i unikatowe przedmioty?

Skorzystaj ze stron takich jak allegro czy olx. To bardzo popularne serwisy, na których zamieścisz ogłoszenia i sprzedasz niepotrzebne rzeczy.

Zobacz też: Nie unoś się emocjami, tylko wytłumacz! Zobacz, jak powinna wyglądać KONSTRUKTYWNA KRYTYKA

Źródło zdjęcia: pixabay.com

  
Wyżej