NIE żyje gwiazda serialu „Ojciec Mateusz”! Odeszła…

Bardzo przykre wieści dla wszystkich fanów Hanny Polk. Aktorka nagle zmarła. Smutną informację przekazała mediom jej siostra.

Kim była Hanna Polk?

Hanna Polk była gwiazdą kultowych polskich produkcji, zarówno filmów („Ballada o Januszku”, „Lawa”, „Sztuka kochania”), jak i seriali („Klan”, „M jak miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Na dobre i na złe”, „Odwróceni”).

Zadebiutowała rolą Margret w spektaklu „Maria i Woyzeck” w Teatrze Studyjnym ’83 w Łodzi. W 1985 roku miał miejsce jej debiut filmowy – zagrała w serialu „Żuraw i czapla”. W 1986 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Przez siedem lat Hanna była żoną znanego aktora – Piotra Polka. Jej drugim mężem był Marek Kurkowski, jednak małżeństwo zakończyło się śmiercią małżonka. Para wychowywała wspólnie dwóch synów: Franciszka i Jakuba.

gwiazda
YouTube

Przyczyna śmierci

Hanna Polk odeszła nagle mając zaledwie 56 lat. O jej śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała jej siostra Aleksandra. Nie podano jednak oficjalnej przyczyny zgonu.

„Moi Drodzy, to smutny dla mojej rodziny fakt. W wieku 56 lat, dnia 4 grudnia 2019 roku odeszła nagle od nas moja jedyna siostra Hanna Wrycza-Kurkowska, zawodowo znana jako Hanna Polk. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. O tej dacie powiadomię trochę później w klepsydrach i nekrologu oraz tu na fb. Dziękujemy za złożone nam wyrazy współczucia” – napisała w sieci siostra gwiazdy.

Rodzinie i przyjaciołom Hanny Polk składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Czytaj też: Polka znaleziona MARTWA w Himalajach! Okazało się, że zmarła to…

Źródło: Facebook

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze