NIE ŻYJE legendarny kot, który był bohaterem memów!

W Japonii zmarł kot, który stał się bohaterem memu Longcat. Według hongkońskiego wydania The Stand News, legendarny zwierzak miał co najmniej 18 lat.

Nie żyje Longcat

Longcat – jeden z najpopularniejszych kotów świata, nie żyje. Właściciele zwierzaka poinformowali, że w niedzielny poranek kot źle się poczuł. Rodzina natychmiast zabrała go do kliniki weterynaryjnej. Lekarze powiedzieli, że zły stan zdrowia zwierzaka nie pozwala na wykonanie zdjęć rentgenowskich. Kilka godzin później podstarzały kocur zmarł.

Naprawdę miał na imię Shiroi

Longcat, który tak naprawdę miał na imię Shiroi (biały) zyskał popularność w internecie w 2006 roku, kiedy to w sieci zaczęło krążyć jego zdjęcie, na którym mogliśmy zobaczyć jego niewiarygodnie długie ciało. Kot mierzył 65 centymetrów od stóp do głów. Shiroi stał się bohaterem memów nieco później, kiedy to użytkownicy internetu jeszcze bardziej rozciągnęli jego ciało za pomocą Photoshopa. Longcat stał się wtedy prawdziwym ulubieńcem sieci!

Czytaj też: Łysy kot z dziurami zamiast oczu stał się hitem internetu! Zobacz, dlaczego!

kot
IG

Potwierdzili jego śmierć

Śmierć zwierzaka potwierdziła jego właścicielka.

“Tak, to prawda. Longcat, czyli Nobiko, opuścił nas w minioną niedzielę” – napisała ze smutkiem na Twitterze.

Jako ciekawostkę dodajmy, że mimo iż prawdziwe imię Longcata to Shiroi, japońscy fani nadali kotu przydomek Nobiiru lub Nobiko, co oznacza „rozciągnięty”.

Źródło: Cnet.com

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze