NIE ŻYJE pierwsza Polka zarażona KORONAWIRUSEM!

Właśnie napłynęły do nas szokujące informacje mówiące o tym, że mamy już pierwszą śmiertelną ofiarę koronawirusa w Polsce. Informację o śmierci 57-letniej kobiety przekazał mediom Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Kobieta zmarła

57-letnia kobieta była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta była poddawana leczeniu na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Jej stan od samego początku był uznawany jako ciężki. Kobieta miała objawy bardzo ciężkiego zapalenia płuc, oddychała była za pomocą respiratora i była utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

W tym samym szpitalu hospitalizowane są obecnie jeszcze dwie osoby zarażone koronawirusem, a na obserwacji przebywa 16 osób.

Czytaj też: Tom Hanks ma KORONAWIRUSA! Dodatkowo wykryto u niego…

KORONAWIRUSEM
Pixabay

Jak doszło do tego zakażenia?

Kobieta nie przebywała w ostatnim czasie za granicą, ale za to kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Ta najwidoczniej była zakażona wirusem. Warto dodać, że zmarła kobieta zaraziła wirusem swoich bliskich, ale ci na szczęście czują się dobrze. Jej mąż i 25-letnia córka będą jednak musieli stoczyć walkę z chorobą.

Według najnowszych danych, obecnie w całym regionie z powodu koronawirusa kwarantanną objęto 89 osób, zaś 717 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. W Polsce jak dotąd potwierdzono 47 przypadków koronawirusa. Jedna osoba zmarła.

Najnowsze dane

Na całym świecie koronawirusem zaraziło się jak dotąd 127 749 osób, a 4717 zmarło.

Miejmy nadzieję, że to już koniec tej śmiercionośnej serii, ale czy tak się stanie, czas pokaże…

Czytaj też: PANDEMIA koronawirusa! Jak MĄDRZE zrobić zakupy?

KORONAWIRUSEM
Pixabay

Źródło: Onet

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze