NIE ŻYJE znany aktor! Niestety, to…

Przykra wiadomość dla wszystkich fanów serialu „Janosik”. Nie żyje Czesław Jaroszyński. W kogo wcielał się w kultowej produkcji? Gdzie jeszcze mogliśmy go zobaczyć?

Kim był Czesław Jaroszyński?

Czesław Jaroszyński był polskim aktorem teatralnym i filmowym a także poetą i wykładowcą retoryki. Grał na deskach wielu polskich teatrów, m.in. Teatru Narodowego w Warszawie oraz Teatru Polskiego w Poznaniu.

W latach 1958-63 występował w Teatrze Klasycznym w Warszawie, w latach 1963-67 w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w latach 1969-74 i 1983-90 Teatrze Narodowym w Warszawie, a w latach 1974-75 w Teatrze Polskim w Poznaniu. W latach 1977-83 grał też w Teatrze Polskim w Warszawie – informuje portal filmpolski.pl.

Czytaj też: TRAGEDIA w życiu Celine Dion! NIE ŻYJE jej…

 nie żyje
Unsplash

W kultowej produkcji „Janosik” wcielał się w rolę harnasia Bardosa. Zagrał też w takich obrazach, jak: „Czarne chmury”, „Ostatnie okrążenie”, „Misja” czy „Republika nadziei”. Przykre informacje o jego śmierci przekazał portal filmpolski.pl. Gwiazdor zmarł 27 stycznia w wieku 88 lat.

Niezapomniana rola w Janosiku

Jaroszyński stworzył niezapomnianą kreację Bardosa w „Janosiku”, który rywalizował z tytułowym bohaterem granym przez Marka Perepeczko o względy pięknej Maryny.

Karierę aktorską zakończył w 1990 roku. Następnie wykładał retorykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wydał też tomik poezji i wspomnienia.

Czytaj też: Nie żyje ZNANA piosenkarka! Niestety, to…

 nie żyje
YouTube

Źródło: Filmpolski.pl

Zdjęcia: Filmpolski.pl, YouTube, Unsplash

Komentarze

Komentarze