Niepokojące wyniki badań! JEDEN CZYNNIK, KTÓRY PROWADZI DO OTYŁOŚCI

Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie. Dlatego trudno jest  dostrzeć co tak naprawdę oprócz złego odżywiania i braku ruchu niepozornie prowadzi do rozwoju otyłości.

Zjawisko to dotyczy zarówno dorosłych jak i dzieci. Badanie przeprowadzone na grupie 6 tys. osób wskazało zupełnie zaskakującą przyczynę otyłości.

 

Skutki niewyspania prowadzą do przybierania na wadze. Według Brytyjskiej Fundacji  Żywienia (British Nutrition Foundation) niska jakość snu przyczynia się do wzrostu kilogramów. Niewyspane dzieci, ale i dorośli zdecydowanie chętniej sięgają po wysokokaloryczne potrawy i niezdrowe przekąski w ciągu dnia. Długoterminowym skutkiem niedoboru snu może być zwiększone ryzyko zachorowania na choroby serca i cukrzycę typu 2.

 

ZOBACZ TEŻ:W sekundzie SPUCHŁO jej GARDŁO i zaczęła się DUSIĆ. Wszystko przez KILKA ZIARENEK..

 

Smartfony emitują tzw. niebieskie światło, które przyczynia się do spadku wydzielania melatoniny w organizmie.  Około 3 godziny przed snem nie należy używać smartfonów. W ciągu dnia warto jest przestrzegać zbilansowanego odżywiania oraz uprawiać aktywność fizyczną np. spacery, pływanie.

 

Źródło:kobieta.pl /pixabay

Komentarze

Komentarze