NIESAMOWITY NOWORODEK! Lekarze oniemieli, kiedy zauważyli, że ma…

Avery to mała Brytyjka, która przyszła na świat 16 stycznia bieżącego roku. Kiedy się urodziła, zarówno mama jak i pielęgniarki, zwróciły uwagę na jeden mały szczegół, który wyróżniał ją na tle innych dzieci…

Położna przyjrzała się córce i powiedziała, że najprawdopodobniej wyrasta jej ząb. Doradzono mi, bym zasięgnęła opinii dentysty i umówiono wizytę – wspomina Bethany Green, mama Avery.

Kobieta przyznaje, że kiedy udała się z córeczką do kliniki dentystycznej Genix Healthcare Dental Clinic, lekarz oniemiał na widok Avery. Stomatolog potwierdził, że maleństwo ma już pierwszego zęba!

W klinice nigdy wcześniej czegoś takiego nie widzieli, ale o tym słyszeli. Chcieli, bym przyszła na wizytę, na której obecny byłby także student, żeby zdobył wiedzę na ten temat – dodaje młoda mama.

Profesor Richard Welbury, konsultant w dziedzinie stomatologii dziecięcej nie ukrywa, że ząb może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. Lekarze, którzy zajmują się małą pacjentką, w najbliższym czasie podejmą ostateczną decyzję.

Są trzy powody, by podjąć decyzję o jego usunięciu. Po pierwsze może stanowić zagrożenie dla dróg oddechowych dziecka. Jeśli wypadnie, może dostać się do płuc. Po drugie może owrzodzić język, a po trzecie może sprawiać ból matce karmiącej piersią – wyjaśnił profesor.

Źródło: mirror.co.uk

Źródło zdjęcia: mirror.co.uk

Zobacz też: To przypadek jeden na 80 tysięcy! Chłopiec przyszedł na świat W WORKU OWODNIOWYM [FOTO]

Komentarze

Komentarze