NIEZWYKŁE narodziny w Łodzi! Na świat przyszły bliźnięta…

Jak to w ogóle możliwe? Przekonajcie się!

Nietypowe narodziny w Łodzi

Pod koniec października w szpitalu im. Rydygiera w Łodzi na świat przyszły bliźnięta, które miały po porodzie różne kolory skóry. Chłopiec o imieniu Jason urodził się ciemnoskóry a dziewczynka – Joanna – miała jasną karnację i blond włosy. Mimo iż może to być dla wielu z was niezwykle zaskakujące, jest na to pewne wyjaśnienie.

Jak to w ogóle możliwe?

Rodzice dzieci – mama Feumi Wanji Ornella Diana oraz tata Minkoumou Noumi Alex Franck – pochodzą z Kamerunu, ale wcale ich nie dziwi wygląd jednego z ich potomków. Ich córeczka jest albinoską, ale w rodzinie matki podobno często zdarzali się albinosi. Albinosami byli jej wujek i dwóch braci. Nic więc dziwnego, że ich córka także urodziła się jako albinoska.

bliźnięta
Facebook

Co na to lekarze?

„To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa” – wyjaśnił na łamach „Dziennika Łódzkiego” doktor Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego szpitala im. Rydygiera.

Czym dokładnie jest albinizm?

Albinizm jest recesywną cechą genetyczną, która może wystąpić u dziecka tylko wtedy, gdy jego gen występuje u obojga rodziców, przy czym cecha ta wcale nie musi się u tych rodziców ujawniać. Joanna i Jason są bliźniętami dwujajowymi. I choć odmienne kolory skóry u takiego rodzeństwa zdarzają się bardzo rzadko, to jednak takie przypadki rzeczywiście występują.

Średnio na świecie albinos rodzi się raz na 20 tysięcy urodzeń, ale w Afryce częstotliwość takich narodzin jest znacznie większa.

Czytaj też: NIETYPOWE BLIŹNIĘTA. Urodziły się w DWÓCH RÓŻNYCH LATACH

Źródło: Facebook, Fakt

Zdjęcie: Facebook

Komentarze

Komentarze