Niezwykłe odkrycie! Karmienie piersią może chronić matki przed…

Nowe badania wykazały, że karmienie piersią może naturalnie chronić matki przed rozwinięciem pewnej bardzo groźnej przypadłości. Jakiej?

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie „Diabetes Journal” wykazało, że karmienie piersią może chronić matki przed cukrzycą. Wcześniejsze badania wykazały, że karmienie piersią może zapobiegać zachorowaniu na cukrzycę typu 2, ponieważ zmienia sposób wykorzystywania insuliny w organizmie.

Badanie

Badacze zaangażowali do badania 18 matek. Sześć z nich karmiło swoje dzieci wyłącznie piersią, podczas gdy pozostałe dwanaście karmiło piersią oraz mieszanką dla niemowląt. Pięć tygodni po porodzie uczestniczki udały się na University of Texas (UT) Southwestern na dokładne badanie lekarskie. W następnym tygodniu przeszły test wrażliwości na insulinę. Podczas badania matkom podawano stabilne izotopy, aby sprawdzić aktywność insuliny w narządach ciała, takich jak wątroba. Trzy tygodnie później uczestniczki przeszły spektroskopię rezonansu magnetycznego, test sprawdzający ilość tłuszczu znajdującego się w wątrobie.

Czytaj też: Naukowcy twierdzą, że karmienie piersią MOŻE URATOWAĆ PLANETĘ, ponieważ…

Wyniki badania

Badanie wykazało, że uczestniczki miały niski poziom insuliny we krwi. Jednak po 12-godzinnym poście matki karmiące piersią uwolniły 2,3 razy więcej kwasów tłuszczowych, które znajdowały się w tkankach tłuszczowych i wyprodukowały 2,6 razy więcej glukozy w porównaniu z matkami karmiącymi swoje dzieci mieszanką. Naukowcy zaobserwowali, że karmienie piersią zwiększa wrażliwość na insulinę w narządach, które są bardzo wrażliwe na insulinę. Stwierdzono zatem, że karmienie piersią może chronić matki przed cukrzycą.

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze