Dziecko i Figura

Główna

Niezwykłe odkrycie! Picie SOKU JABŁKOWEGO może opóźnić wystąpienie…

jabłkowego

Według nowego badania, picie soku jabłkowego może opóźnić wystąpienie pewnej bardzo poważnej choroby…

Sok jabłkowy pomaga na…

Badanie, które zostało opublikowane w czasopiśmie „Journal of Alzheimer’s Disease” daje coraz więcej dowodów na to, że ludzie mogą podjąć pewne kroki w celu opóźnienia związanego z wiekiem pogorszenia funkcji poznawczych. W tym w niektórych przypadkach – symptomów towarzyszących chorobie Alzheimera.

Doktor Thomas B Shea z University of Massachusetts i jego zespół badawczy, przeprowadzili szereg badań laboratoryjnych. Wykazały one, że picie soku jabłkowego pomogło myszom osiągać lepsze wyniki niż normalnie w badaniach labiryntowych. Zapobiegło też spadkowi wydajności, który obserwowano w miarę starzenia się gryzoni.

Czytaj też: Codzienne spożywanie jabłek CHRONI PRZED…

jabłkowego

Unsplash

Badanie

W najnowszym badaniu Shea i jego zespół wykazali, że myszy otrzymujące przez miesiąc ludzki odpowiednik 2 szklanek soku jabłkowego dziennie, wytwarzały mniej małego fragmentu białka, zwanego „beta-amyloidem”. Jest on odpowiedzialny za tworzenie „płytek starczych”, które znajdują się w mózgach osób cierpiących na chorobę Alzheimera.

Wyniki

Doktor Shea powiedział: „Odkrycia te dostarczają dalszych dowodów łączących żywieniowe i genetyczne czynniki ryzyka neurodegeneracji związanej z wiekiem i sugerują, że regularne spożywanie soku jabłkowego może nie tylko pomóc utrzymać sprawne i wydajne funkcjonowanie umysłu, ale może również być w stanie opóźnić pojawienie się kluczowych aspektów choroby Alzheimera i pomóc w opracowaniu nowych podejść terapeutycznych w leczeniu tej choroby”.

Czytaj też: Oto 14 produktów, które pomogą w osiągnięciu płaskiego brzucha!

Źródło: Indianexpress.com

Zdjęcia: Unsplash


  
Wyżej