Niezwykłe właściwości olejku kokosowego! To SKUTECZNY środek na…

Być może już niedługo olejek kokosowy znajdzie się w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej. Właśnie wykazano, że…

Co to jest olej kokosowy?

Olej kokosowy jest przyjaznym dla ciała środkiem spożywczym, który jest dobry dla serca, doskonały dla zdrowia jamy ustnej oraz ma wiele innych korzyści zdrowotnych. Strukturalnie olej kokosowy jest produkowany z ziaren kokosowych. Jest bez smaku i nie ma barwy. Jest dostępny do użytku konsumenckiego w postaci rafinowanego i nierafinowanego oleju kokosowego.

Olejek kokosowy rozprawi się z próchnicą?

Jak stwierdzili naukowcy z Uniwersytetu w Warwick, olejek kokosowy posiada właściwości odkażające jamę ustną.

Dlaczego?

W styczności z enzymami trawiennymi zawartymi w ślinie, olejek kokosowy zamienia się w pogromcę zarazków znajdujących się w ludzkiej jamie ustnej. Bakterie, które głównie atakuje (mutacje Streptococcus), odpowiedzialne są za powstawanie próchnicy.

Następną fazą badania właściwości olejku ma być sprawdzenie, na jakie inne bakterie rozszerza się jego działanie. Naukowcy już sugerują, że olejek może zwalczać także bakterie odpowiedzialne za powstawanie pleśniawek. Czekamy na pojawienie się past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej z dodatkiem olejku kokosowego.

Inne właściwości olejku kokosowego

Jednym z niezwykle cennych składników kokosa, oczywiście poza jego smakowitym miąższem, jest olej, który zdaniem zwolenników zdrowej żywności, przyczynia się do zwiększenia poziomu energii i silniejszego metabolizmu.

kokosowego
Pexels

Oto 10 wspaniałych zalet olejku kokosowego!

1. Mówi się, że olej kokosowy nieznacznie podnosi poziom dobrego cholesterolu.

2. Olej kokosowy może pomóc w zmniejszeniu poziomu otyłości, a także zwalcza oporność na insulinę – to problemy, które często prowadzą do cukrzycy typu 2.

3. Składnik MCFA w oleju kokosowym, pomaga w naprawie funkcji mózgu u pacjentów z chorobą Alzheimera.

Komentarze

Komentarze