Dziecko i Figura

Główna

Nigdy nie zasypiaj przy włączonym telewizorze! Ten nawyk może doprowadzić do…

telewizorze

Naukowcy z The National Institutes of Health opublikowali wyniki najnowszych badań. Okazało się, że zasypianie przy włączonym telewizorze i świetle prowadzi do…

Światło może zaburzać nasz metabolizm, a to sprawia, że przybieramy na wadze. Powinniśmy spać w ciemnym pomieszczeniu by nasz organizm mógł się zregenerować. Zrównoważona ekspozycja na światło i ciemność pomaga utrzymać 24-godzinny zegar naszego ciała, reguluje metabolizm, hormony odpowiedzialne za sen, ciśnienie krwi i inne funkcje organizmu- twierdzi doktor Dale Sandler.

 

ZOBACZ TEŻ:Odparzona pupa niemowlaka. 5 niezawodnych sposobów na odparzenia

 

Dodaje również: zaburzenie tego cyklu może oznaczać nie tylko problemy z nadwagą, ale także z nadciśnieniem, cukrzycą i depresją. Jak się okazuje badaniu poddano prawie 44 tys. kobiet. Co ciekawe te, które codziennie kłady się spać przy włączonym telewizorze w ciągu roku przybrały na wadze blisko 5kg.

Pamiętajmy, że telewizor przecież jak każdy inny sprzęt wytwarza fale elektromagnetyczne, które mogą prowadzić do bezsenności, problemów z koncentracją czy migren.

 

Żródło:wiadomości.com

Żródło zdjęcia: pixabay

  
Wyżej