NOWE ODKRYCIE badaczy: Osoby URODZONE w tym MIESIĄCU ŻYJĄ NAJDŁUŻEJ!

Wydaje ci się, że dzieci urodzone wiosną nie różnią się niczym od tych, które przyszły na świat zimą? Jesteś w błędzie. Okazuje się bowiem, że pora roku oddziałuje nie tylko na stan zdrowia potomka. Ma wpływ też na jego charakter.

Zadania ustalenia zależności pomiędzy datą urodzenia a zdrowiem i charakterem podjęli się naukowcy. Co udało im się ustalić?

Okazuje się, że dzieci, które przyszły na świat wiosną, są urodzeni w czepku. To prawdziwi szczęściarze. Co to oznacza? Odnoszą sukcesy na polu zawodowym. Być może to wynika również z tego, że są optymistycznie nastawione do świata. Cechują się też kreatywnością. Dzieci urodzone wiosną nie są bez wad – bywają humorzaste.

Dzieci, które przyszły na świat w miesiącach letnich, w życiu dorosłym nie narzekają na zdrowie. Cieszą się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną. Dlaczego? Na ostatnim etapie ich życia płodowego, który przypada na wiosnę lub lato, ich mamy cieszą się promieniami słonecznymi. W ich organizmach produkowana jest witamina D.

Dzieci, które urodziły się jesienią (we wrześniu, październiku, listopadzie), mają większe szanse na długie życie. Naukowcy z uniwersytetu w Chicago twierdzą, że mogą dożyć nawet 100 lat. Dlaczego? Drugi trymestr ciąży przypada na lato, więc na okres mniejszego narażenia na zachorowanie na infekcję.

Z kolei dzieci, które przyszły na świat jesienią, znajdują się – zdaniem badaczy – w grupie ryzyka zachorowania na schizofrenię ze względu na sezonowe infekcje. To spostrzeżenie zostało potwierdzone przez naukowców. Najwięcej schizofreników urodziło się w Polsce w grudniu i listopadzie – tak wynika z badań dr A. Bembenka.

Zobacz też: O tej PORZE ROKU rodzą się najwięksi SZCZĘŚCIARZE. Sprawdź, czy do nich należysz

Źródło: WP
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze