Nowe ZNIŻKI DLA RODZIN. Szykują się DUŻE OSZCZĘDNOŚCI i wygoda

Jeśli mamy rodzinę wielodzietną, to znaczy posiadamy co najmniej trójkę dzieci, możemy korzystać z tak zwanej Karty Dużej Rodziny. Jest to plastikowy dokument, który uprawnia do zniżek w wielu miejscach. Teraz można używać też aplikacji. Będzie łatwiej, wygodniej i taniej.

Dziś KDR to również aplikacja mobilna (mKDR) na smartfonie. Wersja plastikowa pozostanie jednak w obiegu, więc rodzina może zdecydować, z której formy chce korzystać (lub stosować je alternatywnie).

Zalety mKDR
Na rzecz mobilnej karty przemawia fakt, że ma ona funkcję geolokalizacji, co oznacza, że posiadacz może sprawdzić, w którym z pobliskich miejsc skorzysta z przysługujących mu zniżek. Co ciekawe i ważne, aplikacja poinformuje go też o nowych rabatach, które dla niego przygotowano (12.01 MRPiPS i PKN Orlen podpisały porozumienie, na podstawie którego posiadacze KRD mogą korzystać ze zniżek na tych stacjach).

Korzystanie z mKRD jest prostsze i wygodniejsze — dostęp do informacji o ulgach i zniżkach jest na wyciągnięcie ręki, a w odpowiednim miejscu (sklepie, restauracji) wystarczy pokazać ją na telefonie.

Pamiętajmy, że jeśli mamy już plastikową KRD, musimy złożyć wniosek o wydanie tej elektronicznej. Jest ona aktywna w ciągu 1 dnia od momentu przyznania jej przez organ uprawniony, czyli wójta, burmistrza albo prezydenta miasta.

Dotychczas z KDR korzysta ok. 417 tys. rodzin wielodzietnych w Polsce. Zniżki dla nich oferuje ponad 3,3 tys. firm w całym kraju.

Sprawdź, gdzie skorzystasz z Karty Dużej Rodziny

Źródło: WP finanse
Źródło zdjęć: pixabay.com

Komentarze

Komentarze