NOWORODEK kontra KOT. Jak przedstawić swojemu kotu swoje nowe dziecko?

Wielu rodziców jest zaskoczonych, gdy okazuje się, że członek ich gospodarstwa domowego – w tym przypadku KOT – nie jest zachwycony przybyciem do domu dziecka. Twoje zwierzę jest prawdopodobnie przyzwyczajone do myślenia o „twoim” domu jako o „jego” domu. Wykonanie kilku prostych kroków przed przybyciem dziecka, może jednak ułatwić nawiązanie dobrych relacji dziecko-kot w twoim gospodarstwie domowym.

Przed przyjściem dziecka do domu

Przed przybyciem dziecka zdecyduj, czy pokój dziecinny będzie dla kota dostępny czy nie. Jeśli nie chcesz kota w pokoju dziecka, zacznij zamykać drzwi, aby kot przyzwyczaił się do nowych zasad.

Jeśli zdecydujesz, że kot zostanie wpuszczony do pokoju dziecinnego, ze względów bezpieczeństwa powinieneś trzymać go z dala od łóżeczka. Kiedy ustawisz łóżeczko, spraw, aby twój kot nie myślał, że postawiłeś je dla niego. Aby zniechęcić kota do spania w pustym jeszcze łóżeczku, umieść w nim dwustronną taśmę klejącą lub folię aluminiową, aż dziecko przybędzie do domu.

Koty są ciekawskie

Ponieważ koty są ciekawskie, pozwól swojemu kotu powąchać zabawki, ubrania i gadżety dla niemowląt. Przed przybyciem do domu maleństwa, odtwarzaj dźwięk płaczu dziecka i gruchania.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Regularnie przycinaj paznokcie kota, aby przyzwyczaił się do krótszych paznokci. Upewnij się, że szczepienia twojego kota są aktualne.

Po przybyciu dziecka do domu

  1. Zachowaj spójność rutyny kota.
  2. Utrzymuj karmienie na czas i utrzymuj kuwetę w czystości lub wypuść kota na zewnątrz zgodnie z jego harmonogramem.
  3. Zaleca się nagradzanie kota za przebywanie w pobliżu dziecka.
  4. Trzymaj legowisko kota w pobliżu pokoju dziecinnego i połóż przysmak na łóżku, jeśli twój kot jest w pobliżu podczas karmienia lub kołysania dziecka.
  5. Delikatnie usuń, ale nie karaj swojego kota, jeśli jest zbyt blisko dziecka. Kara może spowodować negatywne skojarzenie twojego kota z dzieckiem.
  6. Zamknij drzwi pokoju dziecinnego podczas snu dziecka.
  7. Pamiętaj, że noworodek nie ma możliwości poruszania się ani zmiany pozycji, a przytulanka może utrudnić oddychanie dziecku, jeśli kot wskoczy do kołyski i przesunie ją maluszkowi na twarz.

Gdy twoje dziecko dorośnie, ucz je szacunku dla swojego kota. Pokaż mu, jakie twój kot lubi zabawy i pieszczoty, i nie pozwól, by bił zwierzę lub ciągnął je za ogon.

Czytaj też: Podczas egzotycznych wakacji ugryzł JĄ BEZPAŃSKI KOT! Finał tej historii jest przerażający

Źródło: Pets

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze