O krok od tragedii! OJCIEC BYŁ W BARZE!

Czteroletni chłopiec sam wszedł do głębokiej wody nad zalewem Nakło- Chechło w województwie śląskim. Malec zachłysnął się wodą i w efekcie zaczął się topić. Jak się okazało, ojciec dzieci był pod wpływem alkoholu. Ratownicy WOPR uratowali dziecku życie.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend. Na plaży razem z chłopcem przebywało jego rodzeństwo, 8- letni brat i 9- letnia siostra. Czterolatek wszedł do głębokiej wody, gdzie prawdopodobnie zachłysnął się i w efekcie zaczął się topić. Tylko dzięki szybkiej reakcji ratowników WOPR, dziecko żyje. Ratownicy pospieszyli na pomoc i wyciągnęli dziecko z wody. Chłopiec trafił do szpitala na obserwację.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja.

Ojciec był pijany!

Katowicka policja ustaliła, że dzieci były na plaży zupełnie same. Ojciec dzieci beztrosko przebywał w pobliskim barze, podczas gdy dzieci same bawiły się nad zalewem. Policja przeprowadziła badanie trzeźwości, z którego wynika, że mężczyzna był pijany. Miał we krwi prawie dwa promile alkoholu!

Mundurowi zatrzymali 46-latka, a dzieci przekazali pod opiekę rodziny.

„Mężczyzna był przekonany, że na plaży strzeżonej przez ratowników WOPR, dzieci są bezpieczne”- informuje śląska policja.

Źródło: PIXABAY.COM

Poważne konsekwencje

Nieodpowiedzialny ojciec został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia swoich dzieci. 46-latek trafił pod dozór policyjny. Mężczyzna z pewnością poniesie konsekwencje, ponieważ za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 .

Policja poinformuje o sprawie sąd rodzinny, oraz złoży do sądu wniosek o weryfikację sytuacji całej rodziny.

Bądźmy odpowiedzialni i ostrożni!

Każdego roku podobnych sytuacji jest wiele. Bez wątpienia, w większości przypadków wina leży po stronie nieodpowiedzialnych opiekunów. Tym razem mamy szczęśliwe zakończenie, jednak co roku niewinne dzieci tracą życie w ten sposób. Co możemy zrobić, aby temu zapobiec? Przede wszystkim, bądźmy odpowiedzialni, nie spuszczajmy dzieci z oczu i nie spożywajmy alkoholu, gdy mamy pod opieką dzieci!

 

Źródło: https://www.polsatnews.pl/

Komentarze

Komentarze