Obalamy mity na temat detoxu!

Mity na temat detoxu – dlaczego jest ich tak wiele?

Istnieje wiele mitów, które dotyczą tematu detoksykacji, która jest świetnym sposobem na utratę paru kilogramów oraz oczyszczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Oto kilka z nich:

Efekt jojo po detoxie – MIT

Po okresie specyficznej diety, wiele osób powraca do swojego starych nawyków żywieniowych, jakby chcąc uzupełnić sobie niedobór dobrze znanych smaków. Jeżeli zrobią to gwałtownie to logiczne, że nastąpi szybki wzrost wagi. Jednak detox to nie tylko forma diety. Jest to oczyszczenie umysłu i ciała. Obojętnie czy trwa dzień, tydzień czy miesiąc – działa w ten sam sposób. Ma zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze i pozbyć się toksyn z organizmu. Po detoxie można porządnie zjeść, ale  wszystko w granicach rozsądku.

Nie ma limitu ilości wody pitej podczas detoxu – PRAWDA

Woda jest podstawą procesu detoksykacji – dosłownie wypłukuje toksyny z organizmu i poprawia funkcjonowanie wątroby i nerek – ważne jest jednak, jak w przypadku wszystkiego, żeby mieć umiar. Zatrucie wodą jest rzadko spotykanym zjawiskiem, lecz śmiertelnym i powoduje komplikacje przez nadmierne rozcieńczenie naturalnych zasobów sodu w organizmie. Dwa i pół litra wody dziennie jest optymalną ilością.

detoxu
Pixabay

Czytaj też: Chcesz pozbyć się toksyn z organizmu oraz schudnąć? TA DIETA JEST HITEM

Nasze ciała same wiedzą, jak poddać się detoxowi bez pomocy specjalnej diety – MIT

Prawda jest taka, że nigdy nie wiemy, jak toksyczne jest nasze życie. Nasze ciała mają do czynienia z toksynami na bieżąco. Ale czy są w stanie poddawać się detoksykacji, gdy weźmiemy pod uwagę poziom toksyn, na jaki jesteśmy narażony na co dzień. Toksyny to zanieczyszczenia, które zjadamy, na przykład w postaci przetworzonej żywności, alkoholu. Nie wspominając już o tytoniu, narkotykach czy po prostu lekach. Wdychamy opary środków czyszczących, które również przedostają się do organizmu i go zatruwają. Sto lat temu nasz organizm prawdopodobnie nie potrzebowałby pomocnej dłoni w procesie detoksykacji. Ale dziś? Jesteśmy narażeni na tak wiele toksycznych czynników, że trzeba mu pomóc.

Detox jest dla bogatych dziwaków – MIT

Podstawa detoksykacji jest cudownie prosta: detox pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn, które sprawiają, że źle funkcjonujemy i pomaga nam obniżyć trochę wagę. Detox jest więc odpowiedni dla narządów wewnętrznych, ponieważ pomaga poprawić ich funkcjonowanie. Detox wcale nie musi być drogim procesem. Wystarczy wycofać z diety alkohol i cukry, papierosy, czerwone mięso, czy posiłki odgrzewane w kuchence mikrofalowej. To nie tylko nie pobiera pieniędzy z portfela, a może nawet pomóc je zaoszczędzić.

Nie ma więc powodów do obaw – detox jest dobry dla ciebie. Pomoże ci schudnąć, oczyścić organizm i poprawić samopoczucie.

Źródło: Femalefirst.co.uk

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze