Obowiązek noszenia maseczki?! TO możesz wykorzystać zamiast niej.

Obowiązek noszenia maseczki. Czy musi to być koniecznie maseczka? Wyjaśnia minister zdrowia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas czwartkowej konferencji powiedział, że od 16 kwietnia wprowadzony zostaje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.
Jak mówił szef resortu zdrowia noszenie maseczek lub chustek znacznie ograniczy rozprzestrzenianie się koronawirusa.

-Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej – mówił Szumowski.

-Wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy – czytamy z kolei na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Czy wobec trzeba koniecznie nosić specjalistyczne maseczki ochronne? Tych podobnie jak rękawiczek brakuje. Odpowiadamy – nie trzeba. Minister Szumowski wyjaśnił, że kluczowe jest zasłonięcie twarzy, a nie sposób w jaki to zrobimy.

– Nie mówimy, że musi być to maseczka: może być to chustka, może być to szalik. Konkretne regulacje przedstawimy po świętach – mówił Szumowski.

Jak dodał kluczowe jest zasłonięcie ust i nosa. Mogą być to więc inne rzeczy niż maseczki ochronne.

Komentarze

Komentarze