Odkryto nowy nieoczekiwany objaw koronawirusa

Naukowcy ze szpitala królewskiego w Liverpoolu w Anglii odkryli nowy objaw, który może być związany z zakażeniem koronawirusem u osób z chorobą trzustki. Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie „Gastroenterology”.

Badanie

Grupa pacjentów, głównie młodych ludzi z nadwagą lub otyłością, nagle odkryła zapalenie i wysoki poziom cukru i tłuszczu we krwi. Pacjenci mieli zapalenie trzustki, chociaż objawy nie były typowe dla tej choroby. Odkrycie może pomóc lekarzom wcześniej zdiagnozować zapalenie tego narządu. Ostre zapalenie trzustki to zapalenie trzustki, któremu towarzyszy ból w nadbrzuszu, biegunka i wymioty.

Co z grupą krwi?

Wcześniej naukowcy określili grupę krwi, której właściciele są najbardziej podatni na zakażenie koronawirusem. W badaniu wzięło udział 750 tysięcy pacjentów, z których 10 tysięcy zdiagnozowano COVID-19.

Najnowsze doniesienia badawcze zaprezentowane przez grupę dziewiętnastu chińskich naukowców, w ścisłej współpracy z ośmioma różnymi ośrodkami badań medycznych i uniwersytetami, mówią, że osoby z grupą krwi A (bez względu na wiek i płeć) są bardziej narażone na zakażenie nowym koronawirusem SARS-CoV-2 i rozwój nowej choroby COVID-19 niż ludzie z innymi grupami krwi.

Z badania wynika również, że u większego odsetka zarażonych z grupą krwi A, choroba przeistacza się w stadium ciężkie lub bardzo ciężkie.

Źródło: Gastroenterology, Dragonmask.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze