ODRA ATAKUJE! Odnotowano już 15 przypadków ŚMIERTELNYCH

W jednym z ostatnich artykułów, informowaliśmy państwa o pierwszych zachorowaniach na odrę, które zostały odnotowane w Polsce. Sytuacja na Ukrainie jest zdecydowanie bardziej niebezpieczna. W przeciągu 7 dni, na wirus odry zachorowało aż 1319 osób! Ministerstwo Ochrony Zdrowia w Kijowie bije na alarm.

„Najwięcej przypadków odnotowywanych jest w obwodach, w których jest najmniej zaszczepionych dzieci i dorosłych” – taką informację przekazano w oświadczeniu, wysłanym do Polskiej Agencji Prasowej.

Ministerstwo Ochrony Zdrowia alarmuje, aby osoby, które dotąd nie szczepiły siebie i dzieci, natychmiast to zrobiły. Od początku 2018 roku w Ukrainie odnotowano 15 przypadków śmiertelnych (11 dzieci oraz 4 dorosłych), spowodowanych wirusem odry. Jak podaje resort, najwięcej zarażonych mieszka w następujących obwodach: zakarpackim, lwowskim oraz iwano-frankowskim.

Szczepionka przeciwko wirusowi odry występuje jako połączenie szczepionki na odrę, świnkę, a także różyczkę. W jej składzie znajdziemy żywe, osłabione wirusy. Dzięki obowiązkowym szczepieniom, w Polsce wirus odry został praktycznie wyeliminowany. Niestety, w ostatnim tygodniu zanotowano, aż 10 przypadków zachorowań.

Zobacz też: Nie SZCZEPISZ DZIECKA? Zobacz, DO CZEGO MOŻESZ DOPROWADZIĆ!

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

 

Komentarze

Komentarze