ODRA ZNOWU ATAKUJE! Coraz więcej chorych! Znany lekarz OSTRZEGA

Filip to mój pacjent, pierwszy mój pacjent z odrą, ma 5 miesięcy. Nie był jeszcze zaszczepiony przeciwko odrze z uwagi na wiek. Szczepienie wykonywane jest po ukończeniu 12 miesięcy – pisze na swoim oficjalnym profilu lekarz Dawid Ciemięga, który próbuje dotrzeć do Internautów i uświadomić ich jak dużym zagrożeniem dla zdrowia jest odra.

Ponieważ w ostatnim czasie przybyło nieszczepionych osób z którymi można się spotykać w sklepie, na ulicy, w pracy czy u znajomych na imprezie, osoby nie mające odporności takie jak Filip, narażone są na choroby zakaźne. Filip nie przebywał z chorymi na odrę, zaraził się „po drodze”.

Pierwszy raz odrę widziałem kilka tygodni temu, coraz częściej zdarza mi się konsultować dorosłych pacjentów, u których wysypka okazuje się odrą, o takie konsultacje proszą lekarze rodzinni, którzy odrę tylko z książek znają. To co kiedyś było mi znane wyłącznie z teorii i zdjęć, a ostatnio z doniesień medialnych, teraz widzę na własne oczy – tłumaczy w swoim poście doktor Dawid Ciemięga.

W 2018 roku na Ukrainie odnotowano ponad 54 tysiące przypadków odry, z czego ponad połowa dotyczyła dzieci. 

Ten post ma dwa ważne wnioski:

1. Rodzice zostali perfidnie okłamani przez antyszczepionkowców, którzy twierdzą, że coś takiego jak odpowiedź stadna nie istnieje. Liczba przypadków odry drastycznie wzrasta w ostatnim czasie proporcjonalnie do spadku wyszczepialności społeczeństwa. Dowodzi temu teoria, dowodzi temu praktyka. Trudno o bardziej bezpośredni dowód na to, że słuchanie ludzi bez medycznych kompetencji jest po prostu nieodpowiedzialne, a dla niektórych kończy się tragicznie. Trudno również zrozumieć, że w obliczu tak jasnych dowodów przeciwko StopNop i całej szarlatanerii, wciąż wielu rodziców ślepo im wierzy. 

2. Jeśli pracujecie i macie styczność z obywatelami Ukrainy, jesteście w grupie ryzyka, jest to ważne gdy macie dzieci, szczególnie te małe, aby ustrzec je przed zarażeniem. Dlatego polecam aby zbadać sobie poziom przeciwciał przeciwko odrze (IgG) lub można się doszczepić w ciemno. Tak doszczepia się personel medyczny, nie każdy ma książeczkę zdrowia i może sprawdzić swoje szczepienia. Personel medyczny powinien zwrócić na to uwagę, dlatego proszę aby o tym pomyśleć. W wielu miejscach pracodawcy organizują darmowe szczepienia MMR dla swoich pracowników – lekarzy i pielęgniarek. 

Lekarz nie przebiera w słowach i stara się uświadomić naszych rodaków o tym, że odra stała się realnym zagrożeniem, a z miesiąca na miesiąc przypadków zachorowań odnotowuje się coraz więcej. Pan Dawid Ciemięga przestrzega również przed tzw. ruchem antyszczepionkowców – którzy usilnie próbują wmawiać Polakom, że szczepienia są dla dzieci czymś niebezpiecznym. Ma na uwadze przedstawicieli tego ruchu np. Justynę Sochę, Jerzego Ziębę!

Kiedyś, gdy ludzie jeszcze nie ogłupieli przez internet, szczepili dzieci i odra była zepchnięta na margines, dzięki temu dzieci takie jak Filip nie były realnie zagrożone, a lekarze nie mieli pojęcia jak ta choroba wygląda. Dziś mamy coś, co nazywamy efektem Sochy, ja zobowiązałem się do tego, że wobec tej kobiety (jak i Jerzego Zięby) zostaną wyciągnięte konsekwencje za wszystkie kłamstwa i manipulacje jakich się dopuścili, a nazbierało się tego trochę. 

Źródło: Post lekarza Dawida Ciemięgi (Facebook)

Źródło zdjęcia : Post lekarza Dawida Ciemięgi (Facebook)

Zobacz też: WYPADKI SAMOCHODOWE: Ten jeden trik może URATOWAĆ ŻYCIE TWOJEGO DZIECKA!

Komentarze

Komentarze