OLSZTYN: Powikłania po ospie doprowadziły do śmierci 6-latki! NIE BYŁA ZASZCZEPIONA

Do dramatycznego zdarzenia doszło w olsztyńskim szpitalu. Z powodu powikłań po ospie zmarła 6-letnia dziewczynka. Dziecko nie było szczepione.

Z naszych informacji wynika, że powodem zgonu dziewczynki było zapalenie móżdżku, czyli powikłanie po ospie wietrznej. To bardzo poważne powikłanie, a jednocześnie stosunkowo rzadkie. 6-latka nie była zaszczepiona przeciwko ospie wietrznej – tłumaczy Grażyna Sosnowska, powiatowy inspektor sanitarny w Szczytnie.

Wiadomo, że dziecko nie było szczepione przeciwko ospie. Kiedy 6-latka pochodząca z miejscowości Wielbark zachorowała 20 lutego, z jej organizmem zaczęło dziać się coś niepokojącego. Kilka dni później przewieziono ją do szpitala w Szczytnie, a następnie do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

W związku ze śmiercią dziecka wszczęto postępowanie.

To rutynowe działanie w przypadku, gdy następuje zgon z powodu choroby zakaźnej. Czekamy na dokumentację w tej sprawie. To pierwszy taki przypadek od bardzo, bardzo wielu lat. – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Janusz Dzisko, wojewódzki inspektor sanitarny w Olsztynie.

Źródło: o2

Zobacz też: Patostreamy – PLAGĄ NASZYCH CZASÓW? Zobacz, czy to zjawisko ZAGRAŻA twojemu dziecku

Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze