Ostatnie wskazówki dotyczące planowania świąt Bożego Narodzenia, w trosce o Twoje zdrowie psychiczne:)

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, chcesz utrzymać stres na dystans, a czujesz się jakbyś brała udział w wyścigu? Zrób krok w tył i odetchnij głęboko – wciąż jest mnóstwo czasu na zrobienie wszystkich drobiazgów, które składają się na tę magiczną uroczystość. Przeczytaj te wskazówki a ostatnie przygotowania pójdą gładko i nie zapomnisz o niczym!

Zacznij od napisania listy wszystkiego, co musisz zrobić przed Świętami Bożego Narodzenia i uporządkuj według czasu, w którym każde zadanie będzie wymagało ukończenia. To pomoże Ci zachować zimną krew i ułatwi pracę. Naucz się zlecać rodzinie i przyjaciołom zadania, aby zmniejszyć swoją presję. W końcu to rodzinna uroczystość;)

 1. Pobierz filmy dla dzieci lub zarejestruj się w usłudze, takiej jak Netflix.com . Będzie mnóstwo osób i pracy podczas przygotowywań, więc miej dla dzieci miłą rozrywkę, aby nie dopuścić do ich zniecierpliwienia!
 2. Kup wystarczającą ilość baterii na gadżety Bożonarodzeniowe i trzymaj je razem w wyznaczonej szufladzie, aby łatwo je było znaleźć. Sprawdź, jakich baterii wymagają określone prezentów, abyś była przygotowana.
 3. Dowiedz się, jak złożyć serwetkę w ładny kształt, aby natychmiast uzyskać dekoracyjny element na wigilijnym stole.
 4. Kiedy jesteś poza domem, miej oczy szeroko otwarte na przyrodnicze dodatki. Stwórz szybki i stylowy stół za pomocą gałęzi choinkowych lub ostrokrzewu.
 5. Stwórz ręcznie robione potpourri z rzeczami, które znajdziesz w ogrodzie i szafkach kuchennych. Do miski dodaj szyszki, cynamon, gałązki rozmarynu i suszone plastry pomarańczy, a następnie posyp je kilkoma kroplami ekstraktu waniliowego, aby dodać zapach.
 6. Zapewnij swoim poduszkom szybką i świąteczną metamorfozę poprzez owinięcie je w sezonowe tkaniny, tak jak wstążką dookoła prezentu i zakończ kokardą.
 7. Jeśli masz mało ozdób w domu lub szukasz niedrogiej alternatywy dla gotowych dekoracji, po prostu zapakuj puste pudełka w ładny papier jako prezenty. Ustawione na kredensach lub nawet na klatkach schodowych, będą podtrzymywać świąteczny urok.
 8. Zbierz ucięte gałęzie choinkowe i wystaw w dużym wazonie na kredensie, aby uzyskać prosty pomysł na dekoracje. Ozdób go kokardkami i ozdobami lub spryskaj farbą z brokatem, aby uzyskać ładny akcent.
 9. Nie zapominaj, że wszystko zależy od prezentacji. Nawet kwiaty z supermarketu mogą wyglądać tak, jakby pochodziły z eleganckiej kwiaciarni po ponownym opakowaniu zwykłym brązowym papierem i przewiązaniu rypsową wstążką.
 10. Przygotuj pudełko z gotowymi prezentami, takimi jak butelki wina lub ciasteczka, kiedy będziesz odwiedzała znajomych i uświadomisz sobie, że nie masz dla nich nic w prezencie.
 11. Wyczyść lodówkę, posypując ją sodą do pieczenia, aby pochłonęła nieprzyjemne zapachy. Następnie odseparuj nie-bożonarodzeniowe jedzenie, robiąc mnóstwo miejsca dla świątecznych przysmaków.
 12. Powiesić szklane ozdoby lub świecące bombki na żyrandolu, aby dodać subtelny świąteczny akcent do wystroju wnętrza.
 13. Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w worki na śmieci, dzięki czemu będziesz gotowa do usuwania stosów papieru po otworzeniu prezentów.
 14. Pomyśl o grach, w które można grać podczas spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Upewnij się, że masz klasyczne gry planszowe i nie brakuje w nich pionków i kostek.
 15. Nie zapomnij skompilować swojej świątecznej listy odtwarzania gotowej na uroczystości. Nic tak nie wprawia w dobry, świąteczny nastrój jak ulubiona kolęda lub piosenka!

DB

Źródło: idealhome. co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze