Oszczędź swoje dziecko! Ten POPULARNY ZWYCZAJ, może doprowadzić do tragedii!

Zacznę chyba wywoływać te firmy, które produkują medycznie niebezpieczne dla dziecka wynalazki i je oznaczać w ramach „reklamy”. Żeby pieluszka z wózka nie spadła to jeszcze klipsikiem trzeba dobrze przyczepić 🤦🏼‍♀️ NIE! NIE! NIE! – rozpoczęła swój mocny wpis blogerka, która prowadzi stronę pt. Mama Pediatra. 

Dodała po chwili, że w ostatnim czasie notorycznie spotyka osoby, które swoim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo własne dzieci.

„Dzisiaj na Kaszubach 33-35’C, a pani pod Pepco obrażona, bo śmiałam zwrócić uwagę, że dzieci w upale nie mogą zostać w samochodzie. Więcej na stories. Ale powtarzam i będę powtarzać:

🔆NIE ZOSTAWIAJ dziecka samego lub z innymi dziećmi w samochodzie nawet „na minutkę” – unieruchomione w fotelikach nawet nie mogą uciec przed dramatycznie wysoką temperaturą, która je zabije!

🔆nie zakrywaj budki pieluszką, ani bambusem ani tetrą ani żadnym innym niby zwiewnym materiałem bo dramatycznie podnosisz temperaturę w tym wózku. No wiem, że „świeci mu w oczki” ale istnieją parasolki i istnieje odwrotny do słońca kierunek spaceru. Lepsze to niż drgawki z hipertermii, prawda?

🔆nie wkładaj dziecka do szklarni (staje się nią i ten zakryty wózek i ten samochód z uchylonym okienkiem). Osobiście posiadam szklarnie i współczułam dzisiaj moim pomidorom!

Proszę – myślcie! – dodała na koniec Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska!

Źródło: Mama Pediatra

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: WYSZŁA ZA SWOJEGO BIOLOGICZNEGO OJCA! Dowiedziała się o tym dopiero, gdy…

Komentarze

Komentarze