Oto 3 JĘZYKI OBCE, których DZIECI powinny zacząć UCZYĆ się teraz, aby mieć LEPSZY START w dorosłość! Sprawdź o jakich mowa!

Jeśli jesteś rodzicem, na pewno chcesz, aby Twoje dziecko miało wspaniałe życie. Jakich umiejętności powinnaś je uczyć, do jakich zachęcać, aby miało szanse na wygraną w tym najważniejszym wyścigu?

Jedną z takich umiejętności jest posługiwanie się obcymi językami.  Na jakie więc języki obce powinnaś zapisać swoje dziecko, aby nauczyło się korzystać z niego przez dziesięć lat?

Ostatnie badania wykazały, że są to francuski, niemiecki i mandaryński.

Centrum Badań nad Gospodarką i Biznesem, we współpracy z lotniskiem Heathrow, przebadało ok 2tysiące rodziców z dziećmi w wieku poniżej 18 lat, a także opracowało dodatkowe badanie ponad 500 liderów biznesu w Wielkiej Brytanii.

Około 45 procent rodziców powiedziało, że ich dzieci nie znały drugiego języka, a 19 procent stwierdziło, że nie są zainteresowane nauką nowego języka.

Jeden na dziesięciu powiedział, że ich dzieci uznały naukę języków za trudną.

Badania wykazały również, że francuski, niemiecki i mandaryński to trzy języki, których dzieci powinny obecnie nauczyć się, by korzystać z nich za dziesięć lat.

Profesor Lingwistyki Rozwojowej na Uniwersytecie w Edynburgu, Antonella Sorace powiedziała:

„Badanie to pokazuje, jak ważna jest nauka języka dla gospodarki państwa oraz, że wiele innych drzwi jest otwartych dla osób uczących się drugiego języka jako dzieci.”

Udowodniono, że nauka języka jest niezwykle korzystna dla rozwoju dzieci i jest prawdziwą inwestycją na przyszłość: dzieci, które mają kontakt z różnymi językami, stają się bardziej świadome różnych kultur, innych ludzi i innych punktów widzenia. Są również lepsi od jednojęzycznych w „wielozadaniowości” i często są bardziej zaawansowanymi czytelnikami.

Dwujęzyczność daje dzieciom znacznie więcej niż tylko umiejętność posługiwania się dwoma językami, więc fantastycznie jest widzieć, że dodatkowe zajęcia mogą  zdziałać tak wiele dobrego!

DB

Źródło: travelandleisure.com

Foto: iStock.com

 

Komentarze

Komentarze