Masz bóle głowy? Powodem mogą być te TRZY nawyki!

Ból głowy może mieć różne pochodzenie. Istnieją jednak pewne niespodziewane przyczyny bólu głowy. Jakie na przykład?

To nasze… przyzwyczajenia

Według ekspertów przyczyną problemu są często przyzwyczajenia, o których ludzie nawet nie wiedzą, że mogą one mieć związek z bólami głowy. Badacze zauważają, że ból głowy może przykładowo wywołać regularne spożywanie czerwonego wina.

Czerwone wino zawiera dużo garbników. Są to substancje, które mogą pośrednio prowadzić do pojawienia się i nasilenia bólów głowy. Używanie dowolnego alkoholu, a nie tylko czerwonego wina, może prowadzić do bólu głowy.

Kolejny powód, dla którego ludzie mogą odczuwać bóle głowy to spożywanie przetworzonego czerwonego mięsa. Lekarze podkreślają, że azotany dodawane są do kiełbas w celu stabilizacji koloru, a w organizmie człowieka zamieniają się w azotyny i rozszerzają naczynia krwionośne, a także powodują inne niepożądane reakcje.

Czytaj też: Przez maseczkę BOLĄ cię uszy? Jest na to sposób! (WIDEO)

Zdaniem ekspertów, azotyn, oddziałując z hemoglobiną, prowokuje tworzenie się methemoglobiny w naszym organizmie. A methemoglobina nie przyczynia się do nasycenia mózgu tlenem

Kolejną możliwą przyczyną bólu głowy jest niewłaściwy – niewystarczający lub płytki – sen i nieregularne odżywianie. Aby poradzić sobie z problemem, badacze zalecają ograniczenie spożycia alkoholu, uprawianie sportu, normalizację higieny oraz snu i diety.

Jak walczyć z bólem głowy?

Istnieje wiele sposobów na walkę z bólem głowy. Poza leczeniem farmakologicznym, osoby, którym dokucza tego typu ból mogą skorzystać z takich środków jak:

  • umieszczenie zimnego okładu na czole
  • użycie poduszki grzewczej lub gorącego kompresu
  • przyciemnienie światła
  • odpoczynek
  • medytacja
  • ćwiczenie relaksacji

Źródło: WEBmd

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze