Oto 6 najlepszych RAS PSÓW dla dzieci! Którą byście wybrali?

Adopcja psa jest jak wybranie… nowego członka rodziny. W kwestii tej nigdy nie należy podejmować zbyt pochopnych decyzji. Przed wprowadzeniem nowego „futrzanego dziecka” do swojej rodziny, należy też dokładnie przemyśleć, jakie są podstawowe cechy usposobienia danej rasy psa. Gdy macie w domu małe dzieci, decyzja ta staje się jeszcze bardziej skomplikowana…

Niektóre rasy psów nie nadają się dla rodzin z dziećmi, ponieważ mogą mieć skłonność do nerwowości i wymagać szczególnej pielęgnacji i uwagi. Jeśli szukasz odpowiedniego psa dla swojej rodziny, jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Temperament – to inaczej osobowość psa. Powinieneś szukać psa o łagodnym temperamencie, ponieważ spokojniejszy pies może tworzyć silne więzi i być doskonałym towarzyszem dla dzieci.

Rozmiar – na rozmiar należy patrzeć zarówno pod względem temperamentu, jak i poziomu energii psa. Niektóre większe psy są zwykle łagodne, a niektóre mniejsze mogą być bardzo nadpobudliwe.

Poziom energii – jest to kwestia preferencji twojej rodziny. Jeśli nie jesteś w stanie zaspokoić potrzeb psa, jego nadmiar energii może z czasem doprowadzić do problemów z zachowaniem. Przed adopcją psa, powinieneś spotkać się z psem i zadać kilka ważnych pytań hodowcy lub pracownikowi schroniska, z którego chcesz wziąć psa.

Oto pięć przykładowych pytań:

1. Czy ten pies będzie miły dla wszystkich członków rodziny? 

Niektóre psy są bardzo zadowolone z kontaktów towarzyskich ze wszystkimi członkami rodziny, podczas gdy inne wolą tylko dorosłych lub określoną płeć.

2. Jaki poziom energii ma ten pies?

Możesz mieć psa, który będzie towarzyszył tobie i twojej rodzinie podczas długich spacerów, lub takiego, którego przez większość czasu będzie trzeba nosić na rękach.

3. Jakiej stałej opieki będzie wymagał ten pies? 

Czy jest to pies długowłosy, który będzie wymagał regularnej pielęgnacji, czy starszy, który może wymagać częstszych wizyt weterynaryjnych?

4. W jakim wieku jest pies, którego szukasz? 

Czy wolisz szczeniaka, który może wymagać intensywnego treningu i chętnie będzie się oddawał zabawie z wszystkimi twoimi bliskimi, czy może wolisz dorosłego psa, który jednak może być bardziej nieśmiały, gdy odwiedzą cię twoi przyjaciele?

5. Czy ten pies dobrze dogaduje się z innymi zwierzakami?

Jeśli masz inne zwierzaki w domu, powinieneś wybrać psa, który lubi inne zwierzęta. Upewnij się też, że twoje zwierzęta lubią nowego psa.

Oto 6 najlepszych psów dla dzieci i rodzin!

1. Bulldog

Jeżeli szukasz oddanego, cierpliwego szczeniaka, który będzie zachowywać się czule w stosunku do dzieci, bulldog będzie idealny.  Nie jest on jednak „najbardziej energicznym psem”. Potulny, przyjazny i lojalny pies bulldog, dobrze dogaduje się również z innymi zwierzętami domowymi i psami. Większość z nich jest łagodna w stosunku do gości z zewnątrz i kompatybilna z innymi zwierzętami, dzięki czemu idealnie nadaje się dla zapracowanej, towarzyskiej rodziny.

2. Beagle

Mały rozmiar beagle (można go łatwo przenosić!) i jego spokojny temperament sprawiają, że jest on doskonałym wyborem dla rodzin, a jeśli twoje dzieci uwielbiają bawić się na zewnątrz, ta rasa będzie wprost idealna! Sprytny, przyjazny i radosny, beagle zwykle dobrze dogaduje się także z innymi zwierzętami domowymi. Jednak pies ten wymaga częstego szczotkowania i kąpieli.

3. Bull Terrier

Nieuczciwie uznawany za agresywne zwierzę, bull terrier to idealny pies do towarzystwa – przyjazny i kochający zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ma on również wysoki próg bólu.

Pamiętaj, że twój bull terrier może często robić psoty, szczególnie jeśli chodzi o inne małe zwierzęta i psy. Unikaj problemów, zapewniając swojemu zwierzakowi codzienną aktywność psychiczną i fizyczną. Ich krótka, płaska sierść jest łatwa w pielęgnacji.

4. Collie

Dzięki różnym rasom sklasyfikowanym jako collie, takim jak border collie  i bearded collie, twoje opcje dla tego przyjaznego rodzinie szczenięcia nie ograniczają się tylko i wyłącznie do klasycznego psa „Lassie”. Collie to rasa delikatna i przewidywalna, rzadko źle zachowująca się i  łatwa do wyszkolenia – czyli wprost idealna dla rodzin. Collie świetnie dogadują się z dziećmi i uwielbiają zadowalać swoich właścicieli i chronić swoją rodzinę.

Ze względu na długie włosy, psy rasy collie wymagają regularnej pielęgnacji, aby utrzymać sierść w doskonałej formie. Wrażliwa i inteligentna rasa collie jest delikatna i uparta, więc miej na uwadze odpowiedni trening posłuszeństwa.

5. Seter irlandzki

Znany z intensywnie rudego umaszczenia, seter irlandzki jest zabawny, energiczny, uwielbia przebywać w towarzystwie ludzi i świetnie się bawi z dziećmi. Rasa ta uwielbia przebywać z rodziną i nienawidzi samotności, co oznacza, że ​​zachowuje się najlepiej, gdy jest otoczona przez swoich bliskich.

Pies ten potrzebuje dużo ćwiczeń i jest dobrym wyborem dla energicznych dzieci. Inteligentny i wyszkolony towarzysz, seter irlandzki jest idealny dla osób, które mają własne podwórko. Pies ten zawsze miło wita nowych gości w domu.

6. Pudel

Oprócz charakterystycznej fryzury, pudel okazuje się być również bardzo inteligentnym i delikatnym psem. Rasa ta jest dostępna w rozmiarach miniaturowych i standardowych, co oznacza, że ​​możesz wybrać konkretny rozmiar pudla, który najlepiej pasuje do twojego środowiska życia. Pudelki są świetne dla dzieci z alergiami, ponieważ tracą bardzo mało sierści. Mają też słodki i uroczy wygląd.

Każda rasa pudla ma inne zalety. Jednak bez względu na konkretną rasę tego psa, jego sierść wymaga regularnej pielęgnacji. Pudel to dumny i elegancki pies, który jest jednocześnie troskliwy i lojalny. Rzadko się irytuje lub jest znudzony i jest wspaniałym towarzyszem dla dzieci.

Bez względu na rasę, psy mogą uczyć nasze dzieci odpowiedzialności, współczucia i współpracy – nie wspominając już o tym, że są najlepszymi towarzyszami zabaw, jakich możemy sobie wyobrazić! Zanim jednak adoptujesz szczeniaka, postaraj się znaleźć najlepszą rasę dla swoich dzieci i swojego stylu życia.

Życzymy powodzenia w znalezieniu swojego najlepszego psiego kumpla!

Zobacz też: NIESAMOWITE! Pies topił się w kanale. Uratowały go… DELFINY!

Źródło: Petmd.com

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze