Oto główne przyczyny powstawania CELLULITU! Zobacz, jak się GO POZBYĆ

Twoim problemem jest cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka udach i pośladkach? Dzięki poniższym informacjom dowiesz się, jakie są główne przyczyny jego powstawania. 

Cellulit charakteryzuje się występowaniem zmian w postaci grudek, guzków i nierówności skóry, głównie w okolicy ud i pośladków. Okazuje się, że problem ten dotyka większości kobiet bez względu na ich wiek oraz masę ciała.

Oto główne przyczyny powstawania CELLULITU!

Brak odpowiedniego nawodnienia organizmu

Głównym powodem powstawania pomarańczowej skórki jest niewłaściwe nawadnianie organizmu. Picie małej ilości wody doprowadza do stanu, w którym nasz organizm nie pracuje prawidłowo, a w efekcie dochodzi również do zaburzeń. Zmienia się nasz wygląd fizyczny, nasza skóra staje się mniej jędrna. Pamiętaj, aby każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej.

Brak ruchu

Brak ruchu to czynnik, który również źle wpływa na stan naszej skóry. Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu cellulitu, powinnaś przynajmniej 2-3 razy w tygodniu uprawiać aktywność fizyczną. Zdecyduj się na pływanie, biegi lub siłownię. Gwarantujemy, że po niedługim czasie zauważysz ogromną różnicą w wyglądzie swoich ud oraz pośladków.

Jedzenie fast foodów

Unikaj fast foodów i tłuszczy zwierzęcych. One również powodują powstawanie pomarańczowej skórki. Zamiast potraw smażonych zdecyduj się na te gotowane lub pieczone.

Jak radzić sobie z tym problemem?

Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, a także zredukować widoczny cellulit koniecznie kup w aptece lub drogerii balsam antycellulitowy. Te preparaty kosmetyczne zawierają wiele substancji aktywnych takich jak: kofeina, algi, oleje i ekstrakty roślinne lub olejki eteryczne. Zawarte w preparatach składniki ujędrniają skórę i redukują widoczne zmiany.

Możesz również zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, takie jak: karboksyterapia.

Zobacz też: Katarzyna Zielińska pokazała SWOJE ZDJĘCIE SPRZED LAT! Zobacz, jak kiedyś wyglądała

Komentarze

Komentarze