Oto idealna przekąska, która szybko zaspokoi twój głód!

Jak w szybki, łatwy i zdrowy sposób zaspokoić swój głód? To proste! Wystarczy sięgnąć po…

Jak zaspokoić głód między posiłkami?

Wiele osób odczuwa między posiłkami głód i wówczas sięga po wysokokaloryczne przekąski, które sprawiają, że szybko przybierają na wadze.

Czy można jakoś tego uniknąć?

Dietetycy wymienili pokarmy, które najlepiej zaspokajają głód między pełnymi posiłkami. Zdaniem ekspertów, idealną lekką przekąską jest szklanka jogurtu lub warzyw i owoców, a także suszone owoce. Dopuszczalne jest również jedzenie orzechów, ale eksperci ostrzegają, aby bacznie monitorować ich ilość.

Czytaj też: Super Foods, dzięki którym twój maluch będzie mądrzejszy!

„Nie polecam codziennego jedzenia orzechów” – powiedziała dietetyczka Lisa Budgy.

„Lepiej jeść je co drugi dzień, ale nie więcej niż 30-40 gramów” – dodała.

Dietetyczka poruszyła również temat wyboru produktów mlecznych: według niej nie powinno się kupować mleka tłustszego niż 3,2 proc. Zawartość tłuszczu w śmietanie nie powinna przekraczać 20 proc., a w twarożku – 5 proc. Jednocześnie ekspertka nie zaleca jedzenia całkowicie beztłuszczowej żywności.

Wcześniej dietetyk Alfred Bogdanov opowiedział o przepisie na idealną kolację. Za najbardziej racjonalny uważa się wieczorny posiłek złożony z ryb i warzyw, mięsa i warzyw lub kurczaka i warzyw. Zalecane jest również spożywanie kolacji na bazie produktów mlecznych i twarogowych.

A jak wygląda Wasza idealna kolacja?

Źródło: Sputnik

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze