Oto kilka sposobów na szybkie odświeżenie fryzury!

Przecież nie po to wstawałyśmy godzinę  przed budzikiem, a drugie tyle spędziłyśmy  przed lustrem, układając niesforne kosmyki, żeby w ciągu dnia nic  z naszego mozolnego wysiłku nie zostało. Niestety rzeczywistość bywa brutalna. Lubi krzyżować i plany i fryzury. Na szczęście  można wyjść jej na przeciw i mieć kilka asów w rękawie Wiecie, tak na zapas, żeby jednak nasza praca nie okazała się syzyfowa, a fryzura przetrwała nawet wietrzny dzień. Jak to zrobić? Po prostu przeczesać teren w poszukiwaniu najlepszych sposobów!

Suchy szampon

W tym miejscu najlepiej sprawdzi się suchy szampon, czyli  kosmetyczne odkrycie, które wzbogaciło półkę każdej włosomaniaczki. Nic dziwnego, jego ekspresowe i efektywne działanie jest tego warte. Otóż dzięki niemu możemy odświeżyć  i unieść włosy nie potrzebując ani kropelki wody. Wystrarczy  dokładnie je rozczesać, a następnie lekko spryskać u nasady, pamiętając, aby przed każdym jego użyciem wstrząsnąć opakowaniem.

Po  tym krótkim zabiegu włosy wyraźnie zyskają na objętości i atrakcyjności! Jeśli jednak nie posiadasz suchego szamponu, równie dobrze sprawdzi się każdy inny sypki produkt: puder do twarzy lub ten dla niemowlaka, a nawet mąka. Sypkie produkty pochłaniają tłuszcze i drobne zanieczyszczenia. Dlatego włosy stają się  mniej oklapłe.

źródło: https://www.instagram.com/pamizoma/

Tapirowanie

W tym przypadku potrzebny będzie jedynie grzebień z gęstymi ząbkami. I mimo, że ten sposób nie jest do końca korzystny dla ogólnego stanu naszych włosów, potrafi w momencie unieść przyklapniętą fryzurę. Po tapirowaniu włosy optycznie zwiększą objętość. Trzeba jednak pamiętać, że na drugi dzień mogą się buntować, nie chcąc dać się rozczesać.

Nakrycia głowy

Są modne, a do tego uniwersalne i praktyczne. Tej jesieni nakrycia głowy sprawdzą się idealnie. A wybór też jest niemały: kapelusze, opaski, berety, bosmanki czy baseballówki. Wszystkie prezentują się niezwykle stylowo, a na dodatek ukryją wszelkie mankamenty fryzury. I przy okazji wyróżnią z tłumu waszą jesienną stylizację!

źródlło: https://www.instagram.com/olcyk/
źródło: https://www.instagram.com/taranko_official/

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/sandrasarapata/

 

 

Komentarze

Komentarze