Oto NAJPOPULARNIEJSZE IMIĘ na świecie. W Polsce też NUMER JEDEN

Wybór imienia dla dziecka to niełatwa decyzja. Niektórzy rodzice decydują się na te tradycyjne, inni na bardzo oryginalne. Jakie imię jest najpopularniejsze na świecie?

Okazuje się, że istnieje wariant, który jest popularny na całym globie, a jednocześnie jego polski odpowiednik święci triumfy w naszym kraju. Prawdopodobnie moda na to imię wynika właśnie z tego, że udaje się je przełożyć na wiele języków.

O którym imieniu mowa?

Oczywiście chodzi o imię Sophia. Laura Wattenberg, redaktorka serwisu babynamewizard.com, opublikowała tekst, w którym przedstawiła najpopularniejsze imię na świecie. Jest nim właśnie Sophia. Kiedy kobieta prowadziła badania, było ono w czołówce rankingu aż w 10 państwach.

W Polsce odpowiednikiem Sophii jest Zofia. Pochodzi właśnie od greckiego słowa sophia, które oznacza mądrość. Zosie są pracowite, energiczne, pełnią często rolę przywódcy. Są też wesołe i chętne do pomocy. Najbardziej popularną datą imienin Zofii jest 15 maja.

Na początku 2018 roku było to najchętniej nadawane imię wśród rodziców mieszkających w Warszawie (numer jeden). Pełen ranking możecie przeczytaj tutaj.

Zobacz też: NOWY TREND: rodzice nadają dzieciom IMIONA inspirowane MEBLAMI z IKEA

Źródło: popularne.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze