Oto królowa grudnia! Chodzi w czerwonej sukience i gości w domach podczas każdej Gwiazdki!

Wybory miss Polski za nami, ale czy wiecie, kto tak naprawdę jest królową grudnia? Gościmy ją przeważnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia, gdzie występuje najczęściej w czerwonej sukience i zachwyca nas spektakularnym wyglądem. Jednak jak to gwiazda, bywa  kapryśna i sprawia problemy, a przecież złość piękności szkodzi, dlatego warto wiedzieć jak ją udobruchać! 

Gwiazda betlejemska (poinsencja), bo o niej mowa jest popularną rośliną ozdobną Świąt Bożego Narodzenia. Nie wymaga stosowania dodatkowych odżywek w okresie kwitnienia, a i tak będzie piękna. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy ją odpowiednio podlewać. Powinna mieć wilgotną, ale nie zupełnie mokrą ziemię ( nadmiar wody nigdy nie może zalegać na podstawce pod doniczką). Szkodliwe jest zarówno zbyt częste jak i zbyt rzadkie podlewanie. Bowiem, gdy ziemia jest nadmiernie mokra szybko gniją korzenie, a roślinę jest narażona na szereg chorób. Z kolei w przypadku zbyt suchej ziemi, liście stracą swoją jędrność i osłabną.https://www.instagram.com/sylwia_balchan/

https://www.instagram.com/polapolok/

https://www.instagram.com/our_life_in_the_countryside/

 

Dodatkowo roślina najlepiej będzie się czuła podlewana wodą, która już kilka godzin stała w pomieszczeniu.  Co więcej, raz na 2 tygodnie należy  w przygotowanej wodzie rozpuścić dawkę nawozu dla roślin kwitnących. Dzięki zastosowaniu nawozu roślina będzie bujniej kwitła i cieszy nasze oko przed długi czas .

Ponadto, nasza gwiazda potrzebuje spokojnego miejsca, bez przeciągów i bezpośredniego światła słonecznego. Dlatego też nie należy stawiać jej na nasłonecznionym parapecie. Zdecydowanie lepszą lokalizacją będzie miejsce nieopodal okna.

Zdjęcie główne: https://www.instagram.com/whispering.pines.homestead/

 

Komentarze

Komentarze