Oto ROŚLINY doniczkowe, które LECZĄ. Czy masz je w swoim domu?

Te rośliny doniczkowe mają zdrowotne właściwości i potrafią wyleczyć poszczególne schorzenia.

Od wieków rośliny lecznice służą ludziom, ponieważ posiadają one enzymy, sole mineralne i witaminy, które mogą być pomocne przy pierwszych niepokojących objawach.

 

Oto 5 leczniczych roślin:

 

1.Aloes. Świeży sok z tej rośliny skutecznie złagodzi poparzenie oraz podrażnienia skóry. Zlikwiduje zajady oraz przyśpieszy gojenie się ran. Sok z aloesu oczyszcza jelito grube i wspomaga odporność.

2.Szałwia.Roślina świetnie sprawdzi się w zapaleniu dziąseł, a także przy nieżytach gardła i biegunkach. Okazuje się też być pomocna w leczeniu zgagi oraz w nadmiernym poceniu się.

3.Melisa. Działa relaksująco i ułatwia zasypianie. Często jest niedoceniania, jej regularne stosowanie pomaga zachować zdrowie psychiczne. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.

4.Bazylia. Działa rozkurczowo i jest pomocna w zapaleniu nerek oraz pęcherza moczowego. Pomaga łagodzić stany depresyjne.

5.Geranium. Ta roślina potrafi wyleczyć ucho. Jeżeli doskwiera nam ból ucha warto zwinąć kuleczkę z listka tej rośliny i umiejscowić ją w środku ucha. Uwaga, należy zrobić to ostrożnie, aby nie popchnąć rośliny zbyt daleko do środka małżowiny usznej, lecz zaraz na zewnątrz.

 

ZOBACZ TEŻ:CZARNY SEZAM zmniejsza ilość SIWYCH WŁOSÓW. TYLE NALEŻY GO JEŚĆ!

 

Źródło:dobrewiadomosci/pixabay

Komentarze

Komentarze