Oto 7 dróg, które zaprowadzą Cię do … dobrego życia! NIE WIERZYSZ, ZOBACZ!

Życie w zgodzie ze sobą wymaga odwagi. Jeśli jednak podejmiemy to wyzwanie, odnajdziemy radość, spokój i szczęście. Jak to zrobić? Z pomocą śpieszy Ted Vander Clute, psychoterapeuta, który pisze o tzw. 7 drogach do autentycznego życia. O co właściwie chodzi?

 

 

Autentyczne życie wymaga, byśmy stanęli wobec swoich najgłębszych wartości i prawd. Oznacza to szczere wsłuchanie się we własne ciało i wewnętrzny głos oraz wiąże się z nauczeniem się ufania intuicji w kwestii tego, co dla nas najlepsze. Oznacza to też zdolność odejścia ze związku, sytuacji czy okoliczności naruszających nasze wartości. Ta autentyczna część nas pozwala nam znajdować energię i pasję, by dawać światu coś wyjątkowego. To część nas, która mieści mocne strony i umiejętności, jakie tylko my posiadamy; to, co czyni nas wyjątkowymi. To miejsce głęboko w nas, gdzie znajdują się odpowiedzi na pytania nurtujące nas w ciągu życia. Im lepiej potrafimy dotrzeć do tej autentycznej części siebie – i żyć zgodnie z nią – tym łatwiej jest nam odnaleźć radość, spokój i szczęście, których szukamy – czytamy na portalu charaktery.eu.

 

Jak nauczyć się rozpalać w sobie pasję i za nią podążać? Oto siedem dróg, by zrealizować ten cel:

1. Skoncentruj się na tym, co kochasz, co sprawia, że czujesz, że żyjesz, i pobudza istotę tego, kim jesteś. Może to być słuchanie lub wykonywanie muzyki, tworzenie sztuki, fotografowanie albo kontakt ze sztuką, czytanie książek dotyczących sfery duchowej, praca w ogrodzie, badanie nowej ścieżki rozwoju zawodowego. Zwróć uwagę na to, co „dodaje Ci skrzydeł”. Zrób listę rzeczy, które w przeszłości Cię ożywiały albo rzeczy, których nigdy nie robiłeś, ale wyobrażasz sobie, że mogłyby rozbudzić w Tobie pasję.

2. Regularnie spaceruj i rób to z uważnością. Spacerując, oddychaj głęboko, pozwalając, by całe ciało nabrało powietrza. W ten sposób odprężysz się i poszerzy się Twoja świadomość otoczenia. Zwróć uwagę na kolor nieba, zieleń pokrywającą zbocza gór, słońce rozświetlające Twoją skórę. Gdy zwalniamy, by poczuć swój oddech, mamy czas, by poczuć i poznać swoje ciało, myśli i emocje.

3. Naucz się medytować, sam albo z grupą. Usiądź i oddychaj głęboko. Poproś o ukazanie Ci wewnętrznej prawdy i celu w życiu. Pytaj i słuchaj. Kiedy jesteśmy w stanie uspokoić zakłócenia umysłu, możemy usłyszeć wewnętrzną mądrość – prawdę o tym, kim jesteśmy i jaki jest cel naszego życia.

4. Otocz się ludźmi, którzy Cię znają i cenią. Donna Twitchell Roberts napisała: „Przyjaciel to ktoś, kto zna pieśń twego serca i potrafi ją zaśpiewać, gdy ty zapomnisz słowa”. Ludzie, którzy dostrzegają nasze wewnętrzne piękno, odbijają je w sobie, a to przypomina nam, kim naprawdę jesteśmy.

5. Zaangażuj się w swoją społeczność. Poznaj swoich sąsiadów i pielęgnuj te relacje – będziesz wtedy otoczony ludźmi chętnymi, by udzielić Ci wsparcia. Znajdź grupę lokalną, która będzie stanowić wsparcie dla Twojej pasji. Zostań wolontariuszem i pomagaj innym w swojej społeczności.

6. Praktykuj wdzięczność. Koncentracja na błogosławieństwach, które nas spotykają, sprawia, że czujemy się lepiej. Mogą to być nasze naturalne talenty, dobre zdrowie, praca i dom, przyjaciele i rodzina, naturalne piękno, które nas otacza, życzliwość ze strony nieznajomej osoby.

7. Zadbaj o swoją duchowość. Dla wielu z nas życie duchowe może stanowić bardzo ważną część wartości i przekonań oraz źródło wewnętrznego poznania. Gdy opiekujemy się tym świętym miejscem, lepiej poznajemy samych siebie i łatwiej nam odnaleźć drogę w kierunku głębszego znaczenia w naszym życiu.

ser/charaktery.eu

WIĘCEJ TUTAJ 

 

Komentarze

Komentarze