Oto SPECJALNA BUDKA do dezynfekcji! ZABIJA wirusy w niespełna… (Wideo)

Na lotnisku w Hongkongu postawiono specjalną budkę, która w zaledwie 40 sekund zabija wirusy. Niesamowite?

Test w Hongkongu

Władze Hongkongu postanowiły przeprowadzić ciekawy test. Na jednym z lotnisk w tym kraju ustawiono specjalną budkę, która w 40 sekund jest w stanie w pełni zdezynfekować pasażera, zabijając wirusy przenoszone na jego skórze czy ubraniu. Jeśli test się powiedzie, już wkrótce urządzenia takie zostaną zainstalowane na większości lotnisk świata.

Wystarczy 40 sekund

Kabina marki CLeanTech jest w stanie zdezynfekować pasażerów w zaledwie 40 sekund. Specjalny system zastosowany w budce, usuwa ze skóry i ubrań wszystkie zanieczyszczenia.

Czytaj też: FATALNE wieści! Wykryto nową, ZMUTOWANĄ formę koronawirusa! Co to oznacza?

Jak to działa?

„Czyszczenie trwa 40 sekund i wykorzystuje spray dezynfekujący” – podaje Business Insider.

Najpierw mierzenie temperatury

Zanim człowiek wejdzie do środka, musi przejść pomiar temperatury. Póki co, z budki korzysta wyłącznie personel lotniskowy, ale jeśli testy się powiodą, to wkrótce dezynfekcji będą poddawani pierwsi pasażerowie.

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie personelu lotniska i pasażerów jest priorytetem. Chociaż pandemia uderzyła w ruch lotniczy, to nie szczędzimy wysiłków, aby zapewnić, że lotnisko jest bezpiecznym środowiskiem dla wszystkich podróżujących” – zapewnił Steven Yiu, zastępca dyrektora ds. świadczenia usług na lotnisku w Hongkongu.

Czy prototyp wejdzie do masowej produkcji? Czas pokaże.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

Źródło: Noizz.pl

Zdjęcia: YouTube

Komentarze

Komentarze