Ten znany owoc ma super właściwości. Zobacz jakie!

Superfoods – to obecnie popularna kategoria żywieniowa, która ma na celu poprawienie jakości życia poprzez zdrowe produkty. W tym artykule, poznasz super owoc, który w okresie świątecznym jest najpopularniejszy!

 

W czasach superfoods, niedoceniane są klasyczne warzywa i owoce. Wiele z nich posiada niesamowite wartości zdrowotne. Jak wiemy, dieta ma ogromny wpływ na nasz metabolizm i samopoczucie. Cytrus ten, nie tylko wpłynie na naszą sylwetkę i skórę, ale także poprawi nastrój!

https://pixabay.com/

Pomarańcza i jej właściwości

Tak, to właśnie o niej mowa. Badania dowiodły, że substancje zawarte w pomarańczy, ułatwiają redukcję, przyczyniają się do zatrzymania procesów starzenia oraz chronią przed… stanami depresyjnymi! To jednak nie wszystko. Cytrus ten, przeciwdziała stanom lękowym, ma także pozytywny wpływ na sen oraz wytrzymałość fizyczną. Nobiletyna (związek chemiczny), również odpowiada za stabilizację rytmu dobowego. Dlatego, nie warto przechodzić koło pomarańczy obojętnie! Ogromnym plusem jest jej wszechobecna dostępność (zwłaszcza w okresie świątecznym). Zajadaj się nią do woli!

Jak ją jeść?

Jak tylko chcesz! Jako dodatek po obiedzie, sok, smoothie. Dodaj ją do sałatek, deserów, posiłków, herbaty czy grzańca! Jedz ją, jak tylko masz ochotę. Poniżej pomysł, jak wykorzystać pomarańczę w świątecznej sałatce.

Sałatka z pomarańczą

Składniki na sałatkę:  sałata, 2 pomarańcze, ser feta, granat (pestki), orzechy włoskie, orzechy nerkowca.

Składniki na sos: oliwa z oliwek, sok z cytryny, miód, musztarda, sól i pieprz.

Wykonanie: Sałatę (50g) rozłóż na talerzu. Na wierzch dodaj pokrojoną w cienkie plastry pomarańczę (ok. 2 sztuki), oraz rozdrobniony ser feta (50g). Posyp to wszystko pestkami granatu (50g)  oraz drobno posiekanymi orzechami (10g nerkowców i orzechów włoskich). Składnik na sos wymieszaj i polej sałatkę.

https://pl.freepik.com/

SMACZNEGO!

Komentarze

Komentarze