Pandemia koronawirusa. Co będzie z tegoroczną MATURĄ?

Czy tegoroczna matura w ogóle się odbędzie? To pytanie zadaje sobie teraz każdy uczeń, który miał ją w tym roku zdawać…

Koronawirus sparaliżował działalność szkół

W związku z rozprzestrzeniającym się w błyskawicznym tempie koronawirusem, rząd naszego kraju podjął ostatnio decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i uniwersytetów. Czy to znaczy, że tegoroczne matury się nie odbędą? Dowiedz się, co sądzi na ten temat Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski.

Czytaj też: Polska szkoła bagatelizuje KORONAWIRUSA? Dzieci pojechały na wycieczkę aż do…

maturą
Unsplash

Co z maturą 2020?

Uczniowie przygotowujący się do tegorocznej matury, zadają sobie teraz tylko jedno pytanie. Czy w obliczu rozprzestrzeniającego się w Polsce koronawirusa i zamknięcia wszystkich szkół, matura w ogóle się odbędzie? Jeśli tak, to kto miałby ją nadzorować? Czy przebywanie w jednym miejscu tak dużego skupiska ludzi, będzie za kilka tygodni bezpieczne? Tego, póki co, nie wie nikt. Wiemy za to, co sądzi na temat całej sprawy Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski.

Czytaj też: Podstawowe różnice między koronawirusem a grypą! Zwróć uwagę na…

Niestety, wieści nie nastrajają optymizmem. Chyba, że ktoś ewidentnie czuje się do matury nie przygotowany i nie chciałby jej zdawać w planowanym czasie…

„Szczyt zachorowań będzie za tydzień czy za dwa tygodnie, wydaje się oczywiste, że absurdem byłoby otwieranie szkół. To jest, więc kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia placówek” – powiedział Piontkowski.

Czytaj też: Książę William ŻARTUJE SOBIE z koronawirusa! „Mam koronawirusa, umieram…”

MATURĄ
Unsplash

Przesunięcie na inny termin

Minister dodał, że szkoły są przygotowane na przesunięcie egzaminów na inny termin.

„Gdyby ta przerwa się wydłużała to oczywiście egzaminy nie mogłyby się odbyć, musielibyśmy je przenieść. Do tego się przystosowaliśmy: w specustawie są zapisy, które dają ministrowi edukacji możliwość nowej organizacji roku szkolnego, że względu na zdrowie, życie uczniów” – powiedział Piontkowski.

Czytaj też: Nie bój się koronawirusa! Zrób SAMA naturalny żel antybakteryjny!

MATURĄ
Unsplash

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze