Piękne PANIE ubrały się w… MIĘSO! Wszystko po to, aby… Przeczytaj, co wymyśliły PIĘKNE BRAZYLIJKI!

Patrząc na to zdjęcie, na pierwszy rzut oka widzimy pięć atrakcyjnych kobiet. Dopiero po chwili dostrzegamy, że ubrane są one w… mięsne bikini!

 

Jak się okazuje, kobiety to uczestniczki konkursu piękności. I to specyficznego konkursu! Brazylijski Miss BumBum rywalizacja o tytuł Miss Najpiękniejszych Pośladków!

Mięsna sesja zdjęciowa miała na celu pokazanie, że kobiety nie są „kawałkiem mięsa”  w przemyśle rozrywkowym czy modelingu. Jak czytamy na Instagramie:

 

„Kampania informacyjna MISS BUMBUM BRAZYLIA. Konkurs podjął akcję z kandydatkami noszącymi mięsne ubrania, aby zwrócić uwagę ludzi na uprzedmiotowienie kobiety. Celem działania było pokazanie, że „nie są one tylko kawałkiem mięsa”, jak myśli wielu ludzi, a także całkowite zawetowanie jakiegokolwiek aktu machismo [akcentowanie przewagi mężczyzn nad kobietami] lub uprzedzenia.”

 

Idea owszem, szczytna i jak najbardziej poprawna, tylko czy akurat w przypadku Miss Pośladków? Wystarczy popatrzeć (TUTAJ) by zobaczyć, w jaki sposób panie pokazują same siebie. Mówiąc wprost – prezentują się jako kawałek ciała.

Skoro więc same stawiają siebie w przedmiotowej roli, to czy ich kampania ma sens i czy mogą oczekiwać innego traktowania?

 

 

na podst. instagram, you tube

Komentarze

Komentarze