Pierwsza twarz portalu dzieckoifigura.pl została posłem na Sejm!

Dominika Chorosińska (wcześniej Figurska) dała się poznać szerszej publiczności jako aktorka znana z ról w takich serialach jak „M jak Miłość”, „Szpilki na Giewoncie” czy film Smoleńsk. Niewiele osób jednak wie, że była ona też pierwszą twarzą naszego portalu – DzieckoiFigura.pl. Jak się okazuje, Chorosińska poza aktorstwem i dziennikarstwem, interesuje się również czymś jeszcze – polityką.

Kim jest Dominika Figurska? 

Dominika Figurska (po mężu Chorosińska) jest aktorką teatralną i telewizyjną. Urodziła się 28 grudnia 1978 roku w Elblągu. W 2001 roku ukończyła PWST w Krakowie, ale występuje też w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wraz z mężem –Michałem Chorosińskim i córką Nastką, grała w serialu „M jak miłość”. W 2016 roku wystąpiła w filmie Smoleńsk jako Wdowa smoleńska. Jest matką pięciorga dzieci – Anastazji, Matyldy, Józefa, Piotra i Jana Pawła.

Kandydatka z ramienia PiS

Aktorka startowała w ostatnich wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kandydowała do Sejmu w okręgu nr 20, które tworzą powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. W wyborach dostała prawie 10 tysięcy głosów i już wkrótce zasiądzie w Sejmie, w którym będzie posłanką. Chorosińska uzyskała dokładnie 9 596 głosów, kandydując z ostatniego, 24. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Kariera polityczna

Czy Dominika Chorosińska zrealizuje swoje marzenia i zrobi karierę polityczną? Czy odnajdzie się w roli sejmowej posłanki? Tego jej życzymy i gratulujemy świetnego wyniku w niedzielnych wyborach!

Czytaj też: Aktorka z M JAK MIŁOŚĆ zmienia front? Teraz Dominika FIGURSKA wspiera…

Źródło: Rmf24.pl

Zdjęcie: Szczygielski/dzieckoifigura.pl

Komentarze

Komentarze