Pij PÓŁ SZKLANKI dziennie. UNIKNIESZ zaburzeń TARCZYCY

Detoks tarczycy powinny przeprowadzić osoby, które zmagają się z chorobami tego gruczołu, jak i te, które nie mają z nim problemów. W drugim przypadku zadziała on profilaktycznie. Dlaczego warto to zrobić?

Tarczyca to bardzo ważny organ. Oddziałuje na niemal cały organizm. Reguluje m.in. pracę układu pokarmowego i ma wpływ na metabolizm. Ponadto stymuluje wzrost i oddziałuje na gospodarkę wodną. Jeśli nie pracuje prawidłowo, mówimy o niedoczynności lub nadczynności. Jak się ustrzec tych chorób?

Jednym ze sposobów na detoks tego organu jest picie soku z ziemniaka. Napój ten jest bogaty w witaminy i składniki mineralne. Dostarcza m.in. witaminy C, potasu i siarki. Wpływa na tarczycę, normalizując jej pracę.

Ponadto sok z surowych ziemniaków stymuluje proces produkcji hormonów tarczycy. One z kolei są odpowiedzialne za przemianę materii w tkankach i narządach organizmu. Mowa m.in. o tyroksynie.

Sok z ziemniaka oczyszcza organizm, zarówno od środka, jak i od zewnątrz, gdyż pomaga pozbyć się problemów skórnych.

Aby go przygotować, wystarczy wycisnąć sok z surowych ziemniaków. Kuracja powinna trwać ok. 2 tygodni (od 10 do 14 dni). Każdego dnia musimy wypić 0,5 szkl. zdrowej mikstury.

Zobacz też: UNIKAJ jak ognia, jeśli masz PROBLEMY Z TARCZYCĄ. Twój stan się POGORSZY

Źródło: WP
Źródło zdjęć: Instagram

Komentarze

Komentarze