Pijany 14-latek PROWADZIŁ SAMOCHÓD! Nie uwierzysz CO SIĘ STAŁO, gdy…

Funkcjonariusze policji w Lidzbarku Warmińskim zatrzymali 14-letniego kierowcę pojazdu daewoo tico, który próbował przed nimi uciekać. Finalnie auto wpadło w poślizg i przewróciło się na bok. Kiedy policjanci przebadali 14-latka alkomatem, okazało się, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w piątek 23 listopada bieżącego roku. Około godziny 1 w nocy, funkcjonariusze policji namierzyli kierowcę, który wraz z innymi pasażerami podróżował samochodem marki Daewoo. Kiedy postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, prowadzący pojazd znacznie przyspieszył, ignorując przy tym sygnały wysłane przez policjantów.

„Po chwili z głównej drogi auto skręciło w kolejowy nasyp, gdzie kierujący stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i przewrócił pojazd na prawy bok” –tłumaczy jeden z przedstawicieli policji w Lidzbarku Warmińskim. Kierowca wraz z pasażerami kontynuowali ucieczkę pieszo.

Po niedługim czasie funkcjonariuszom udało się zatrzymać zbiegów. Okazało się, że kierowcą pojazdu był 14-latek. Pozostali pasażerowie są w wieku 14 i 16 lat. Po przeprowadzeniu badania alkomatem, wyszło na jaw, że nastolatkowie są pod wpływem alkoholu. Mieli około 1,5 promila alkoholu we krwi.

„Po wykonaniu czynności nieletni zostali przekazani pod opiekę rodzicom(…)Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie nastolatkowie odpowiedzą przed sądem. Dodatkowo policjanci będą również wyjaśniać, skąd mieli alkohol”- przekazał funkcjonariusz policji.

Zobacz też: Dwóch mężczyzn upiło 2-latka alkoholem! Miał 1,8 PROMILA we krwi!

Źródło: fakt.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze