Pijesz ALKOHOL przy DZIECKU? Przeczytaj, dlaczego nie wolno Ci TEGO robić!

Nawet jeśli jest to tylko jeden kieliszek!

Zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez Institute of Alcohol Studies w Wielkiej Brytanii dzieci częściej czują się zaniepokojone, a nawet wystraszone jeśli rodzice piją przy nich alkohol.

Raport zatytułowany „Jak cukier dla dorosłych: wpływ niezależnego picia rodziców na dzieci i rodziny” przepytał prawie 1000 rodziców i ich dzieci, a także grupy fokusowe z udziałem ekspertów i praktyków.

Okazało się, że 29% rodziców zgłosiło, że czasem są pijani przed swoim dzieckiem. 51% przyznało się do bycia wstawionymi, a 26% uważało, że można się upić przed swoimi dziećmi, o ile nie zdarza się to regularnie.”

Co do tego, jak się czuły dzieci, te, które widziały swoich rodziców podchmielonych lub pijanych, rzadziej uważały picie ich rodziców za pozytywne zachowanie wzorcowe, niezależnie od tego, ile zwykle piją.

Spośród badanych dzieci 18% stwierdziło, że czuje się zakłopotana, a 11% było zaniepokojonych. Osiem procent twierdzi, że ich rodzice byli bardziej nieprzewidywalni.

Rt Hon Caroline Flint, posłanka do Don Valley, która opublikowała raport, powiedziała, że ​​wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z wpływu picia na rodzicielstwo.

„Zbyt szybko kwalifikujemy picie przez rodziców jako nieszkodliwą zabawę i relaks, ale ten raport pokazuje, że rodzice nie muszą regularnie pić dużych ilości, aby ich dzieci mogły zobaczyć zmianę w zachowaniu i doświadczać problemów” – skomentowała. „Chciałabym zobaczyć bardziej otwarty dialog o tym wśród rodziców i profesjonalistów”.

Viv Evans, z Alcohol and Families Alliance, dodaje: „Zdajemy sobie sprawę, że rodzicielstwo jest trudne i żyjemy w kulturze, która wyjątkowo akceptuje alkohol. Mamy nadzieję, że badanie to w pewien sposób wesprze rodziców w tym trudnym zadaniu i będzie ostrzeżeniem dla wszystkich, jak ważne jest zapobieganie problemom z alkoholem, zanim się pojawią. ”

DB

Źródło: goodhousekeeping.com

Foto: thelocal.de

Komentarze

Komentarze