Planujesz nagrać swój poród? Koniecznie weź to pod uwagę!

Nagranie porodu może być wspaniałą pamiątką. Zanim jednak zdecydujesz się na zarejestrowanie go na wideo, będziesz musiała rozważyć wszystkie za i przeciw…

Jakie są plusy i minusy filmowania narodzin dziecka?

1. Niektóre szpitale na to nie pozwalają

Nie wszystkie szpitale pozwalają na nagrywanie porodu. Może to być spowodowane tym, że personel może nie mieć wystarczającej ilości miejsca, żeby wpuścić na salę porodową kogoś, kto przez cały czas będzie się krzątał z kamerą wideo lub telefonem. Jeśli więc chcesz rejestrować narodziny dziecka, upewnij się, czy zezwala na to szpital.

2. Miło będzie to obejrzeć, kiedy dzieci dorosną

Jednym z plusów związanych z nagrywaniem narodzin dziecka jest to, że będziesz mogła oglądać to wideo do końca życia. Oznacza to, że kiedy twoje dziecko będzie już dorosłe a ty zatęsknisz za czasem, kiedy było małe, będziesz mogła spojrzeć wstecz na moment, w którym wydałaś je na świat. Oglądanie porodu może być niezwykłym przeżyciem, ponieważ może przywrócić wszystkie wspomnienia i uczucia, które miałaś podczas rodzenia dziecka.

3. To może rozpraszać personel

Należy jednak wziąć pod uwagę to, że pielęgniarki i lekarze, którzy będą odbierać poród, mogą czuć się rozproszeni tym, że nagrywasz ich na wideo. Musisz pamiętać, że bezpieczeństwo matki i dziecka jest o wiele ważniejsze niż upamiętnianie chwili porodu.

4. Pokażesz to kiedyś swoim dzieciom

Kolejnym plusem nagrywania narodzin dziecka, jest to, że pewnego dnia będziesz mogła pokazać swojemu dziecku takie wideo, co może być dla niego wyjątkowym i magicznym doświadczeniem. Upewnij się tylko, że twoje dziecko nie widzi intymnych części twojego ciała, dlatego poproś osobę trzymającą aparat, aby nagrywała wideo pod odpowiednim kątem.

Czytaj też: Ta kobieta NAGRAŁA swój PORÓD w ekstremalnych warunkach! Zobacz SZOKUJĄCE video!

porodu
Pixabay

5. Jeśli twój poród będzie traumatyczny, możesz nie chcieć tego oglądać

Coś, czego nie możesz przewidzieć, to to, jaki będzie twój poród. Jeśli więc twój poród będzie długi, bolesny i traumatyczny, możesz nie chcieć tego więcej oglądać. Posiadanie wideo ukazującego coś, co było dla ciebie trudne i przerażające, może przywrócić złe wspomnienia i uczucia, które miałaś w tym czasie.

6. Możesz to pokazać rodzinie, która nie była obecna przy porodzie

Jeśli chcesz, aby twoja mama, siostry lub bliscy członkowie rodziny, którzy nie mogli być z tobą na sali porodowej, zobaczyli narodziny twojego dziecka, zarejestrowanie porodu na wideo, z pewnością będzie świetnym pomysłem!

7. Brak prywatności

Rejestrowanie narodzin dziecka oznacza jedno – zostaniesz całkowicie pozbawiona prywatności. Pamiętaj, że poród nie zawsze jest łatwy i przyjemny, ale z pewnością jest czymś magicznym i wyjątkowym. Pytanie, czy chcesz, żeby w tak ważnej chwili ktoś nagrywał cię na wideo?

8. Twój partner zamiast cię wspierać, będzie zajęty nagrywaniem

Jeśli twój partner będzie zajęty rejestrowaniem twojego porodu, nie będzie koncentrował się na tym, żeby ci pomóc. Jeśli więc oczekujesz od niego wsparcia i bycia obok, zapomnij o nagrywaniu!

Czytaj też: Joanna Krupa ZROBIŁA TO już 2 TYGODNIE po porodzie! Zobacz, jak wyglądała!

porodu
Unsplash

Źródło: Babygaga.com

Zdjęcia: Unsplash, Pixabay

Komentarze

Komentarze