Planujesz PO RAZ PIERWSZY pójść z niemowlakiem na basen? LEPIEJ UPEWNIJ SIĘ, że…

Nie ma wątpliwości, że aktywność w wodzie dla niemowlaka niesie szereg korzyści. Niestety nie zawsze można wybrać się z bobasem na basen.

Przed pierwszą wizytą na basenie zasięgnij konsultacji pediatry. Teoretycznie każde niemowlę można zabrać na basen, jednak nie należy zapominać o przeciwskazaniach takich jak:

niektóre choroby skóry, choroby zakaźne wieku dziecięcego, uczulenie na chlor, ozon ( na basenach z wodą ozonowaną istnieje ryzyko zakażenia pasożytami lub bakteriami dróg moczowo-płciowych). Ponadto: biegunka, refluks żołądkowo- przełykowy, infekcje dróg oddechowych, silny katar czy okres rekonwalescencji.

 

ZOBACZ TEŻ:KOLKA U NIEMOWLAKA? 4 proste sposoby, jak ją POKONAĆ

 

Będąc już z dzieckiem na pływalni nie zapomnij o:

najlepiej wchodź z maluszkiem do wody godzinę, półtorej po konsumpcji. Wnieś dziecko na basen otulone ręcznikiem, który zdejmiesz tuż przed wejściem do wody. Wchodząc z malcem do wody przytulaj je do siebie, pozwól mu przyglądać się otoczeniu i mów do niego spokojnym głosem. Trzymaj dziecko na rękach kładąc go przy tym na plecach lub brzuszku – w ten sposób oswoisz go z nowym otoczeniem.

 

Żródło: babyboom.pl / pixabay

Komentarze

Komentarze