Po tych cechach rozpoznasz potwora. Bez skrupułów znęca się psychicznie nad innymi !

Przemoc psychiczna boli tak samo jak ta fizyczna. Ofiara czuje się bezużyteczna, zaszczuta i nic nie warta. W każdym środowisku są osoby, które psychicznie gnębią innych i czują się bezkarne.

Nietolerancja

Sprawca nie akceptuje różnic. Jego świat jest wyłącznie w barwach białych i czarnych. Przemocowiec posiada skrajne poglądy i nie ma z nim szans na dyskusję. Kieruje się uprzedzeniami. Dyskryminuje inne osoby. Jest agresywny choć stara się to bardzo ukryć.

Myślenie zerojedynkowe

Taka osoba nie potrafi przebaczyć, ani spróbować choćby zrozumieć przesłanki, którymi kierować się mogą inni. Zwykle osoby, które dopuszczają się przemocy psychicznej są zamknięte na świat i ludzi. Chcę żeby inni myśleli i żyli według ich nakazów.

Nadwrażliwość

Osoby, które stosują przemoc psychiczną mają problem z zarządzaniem swoimi emocjami. Gdy coś pójdzie nie tak, nie potrafią zacząć od nowa. Czują w sobie blokadę. Natomiast jeśli coś im się udaje, to sądzą, że jest to tak fantastyczne i nikomu wcześniej się to nie udało. Mają manie wielkości.

Uzależnienia

Te osoby zazwyczaj nie radzą sobie z własnym życiem i próbują odegrać na innych. Cierpienie i frustrację topią w alkoholu lub stosują środki psychoaktywne. To jeszcze bardziej pogłębia ich problemy. Wpadają w błędne koło. Nie chcą pomocy. Wolą wyżywać się na innych. Dla nich przemoc psychiczna jest prawdziwym uzależnieniem.

źródło: ohme.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze