Po tych cechach rozpoznasz TOKSYCZNĄ MATKĘ! Sprawdź, czy też nią jesteś

Cechy toksycznej matki mogą w przyszłości odbić się echem w życiu prywatnym dzieci, doprowadzić do pewnych niepożądanych zachowań, reakcji czy działań, które mogą krzywdzić dziecko. Jeśli zastanawiacie się w jaki sposób rozpoznać toksyczną matkę, zachęcamy do lektury.

MATKA IGNORANTKA

Matka nie wykazuje żadnego zainteresowania swoimi dziećmi, ani ich problemami. Słabe wyniki w nauce tłumaczy brakiem kompetencji nauczyciela. Są też matki ignorantki, które w przeciwieństwie do tych przedstawionych powyżej, nie cieszą się z sukcesów własnego dziecka. Rzadko spędza czas z dziećmi, woli oglądać telewizję lub umówić się do kosmetyczki.

MATKA ROSZCZENIOWA

Lubi wszczynać awantury. Robi kłopot o wszystko: pozostawione w salonie buty, niepozmywane naczynia, papierek po cukierku. Kiedy dziecko dostaje czwórkę w szkole, pyta dlaczego nie dostało piątki. Jej postawa może wynikać ze środowiska, w którym się wychowywała. Prawdopodobnie, wobec niej rodzice stawiali wiele wyzwań. Jeśli czujesz się takim typem matki, wiedz, że czasem warto wrzucić na luz! Przede wszystkim dla swojego dobra.

Komentarze

Komentarze