Podano TERMIN wprowadzenia chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi!

Już wkrótce na światowy rynek zostanie wprowadzona chińska szczepionka przeciwko koronawirusowi. Kiedy dokładnie?

Chińska szczepionka przeciwko COVID-19

W Chinach trwają końcowe prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

„Chińska inaktywowana szczepionka przeciwko koronawirusowi może trafić na rynek pod koniec grudnia b.r.” –  oświadczył prezes zarządu państwowej korporacji Sinopharm Liu Jingzhen, o czym informuje Reuters.

Trzeci etap testowania szczepionki

W tej chwili w Zjednoczonych Emiratach Arabskich trwa trzeci etap testowania szczepionki. W badania z udziałem dwóch szczepów szczepionek zaangażowano około 15 tysięcy osób. Prezes Sinopharm powiedział, że firma spodziewa się zakończenia ostatnich badań na ludziach w ciągu około trzech miesięcy. Wcześniej oczekiwano, że lek będzie gotowy nie wcześniej niż w 2021 roku.

Czytaj też: Czy szczepionka na COVID-19 BĘDZIE OBOWIĄZKOWA? Szumowski odpowiada!

Trwają badania nad immunogennością szczepionki

Liu przypomniał, że od 16 lutego trwają badania nad immunogennością szczepionki. Początkowo testowano ją na siedmiu typach zwierząt doświadczalnych, w tym na białych szczurach, myszach, świnkach morskich, makakach i królikach. Następnie zaszczepiono niewielką grupę osób, po czym rozpoczęto badania kliniczne z udziałem ludzi.

W czerwcu chińska firma China National Biotec Group (CNBG) ogłosiła udane testy szczepionki przeciwko koronawirusowi na ludziach. Dwie testowane jednocześnie szczepionki dały pozytywny wynik.

Statystyki dotyczące COVID-19

Na całym świecie potwierdzono już 21,8 milionów przypadków koronawirusa. Śmierć z powodu COVID-19 poniosły 773 tysiące osób, a 13,9 miliona uważa się za wyleczone.

Źródło: Reuters

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze