Pojednanie księcia Williama i Harrego ! Wystarczyło tylko to jedno zdanie !

Zgoda między braćmi. Do pojednania się książąt doszło podczas pogrzebu księcia Filipa. Jednak rękę na zgodę już wcześniej wyciągnął do młodszego brata, książę William.

Konflikt braci

Książę William i jego brat Harry ostatnio pozostawali w złych relacjach. Jak wyliczyły brytyjskie media bracia nie pokazywali się razem publicznie 400 dni. Dawniej byli praktycznie nierozłączni. Mieli sekrety i mogli ze sobą porozmawiać dosłownie o wszystkim. To jednak diametralnie się zmieniło. Po wyjeździe księcia Harrego z żoną do Stanów Zjednoczonych ich relacje wyraźnie się ochłodziły. Kulminacją konfliktu był wywiad, którego za oceanem udzialił książę Harry i Meghan Markle.

Pogrzeb księcia Filipa

Podczas pogrzebu księcia Filipa, bracia szli ramię w ramie. Kiedyś to ukochany dziadek wspierał malców, gdy ci podążali za trumną swojej mamy, księżnej Diany.

Książę William dążył do zgody

Jak donoszą brytyjskie media to książę William był inicjatorem pojednania. Nastąpiło ono jeszcze przed przylotem księcia Harrego na Wyspy. Do gestu księcia William doszło w czasie kiedy książę Filip jeszcze żył. W jaki sposób książę William przekonał młodszego brata do zakopania toporu wojennego ? Ponoć powołał się na ich zmarłą mamę. Powiedział, że ich mamie konflikt synów na pewno złamałby serce. Razem chcą ufundować pomnik księżnej Diany z okazji jej 60 urodzin. Brytyjskie media podawały:

Książę Willia stara się jak najlepiej dogadać z Harrym przed ceremonią, choćby ze względu na ich mamę. Diana byłaby zdruzgotana, gdyby wiedziała, że jej chłopcy nie mają ze sobą kontaktu. Filip życzyłby sobie tego, żeby dalej byli braćmi jak dawniej”

W końcu zgoda

Księciu Williamowi udało się przekonać brata. Podobno tydzień przed przylotem do Wielkiej Brytanii, bracia ustalali jaki projekt pomnika wybrać dla zmarłej księżnej Diany. Zostanie on odsłonięty w dniu urodzin czyli 1 lipca w Pałacu Kensington.

źródło: jastrzabpost.pl

zdjęcie: Prince William, Duke of Cambridge

Komentarze

Komentarze